خرید لوله کاروگیت کرمان

خرید لوله کاروگیت کرمان

کاربردها و مصارف لوله کاروگیت در کرمان بسیار ویژه و گسترده می‌باشد. چراکه حجم بالای کشاورزی این استان  از یکسو و خشک و کویری بودن این مطنقه در سوی دیگر، اهمیت خرید لوله کاروگیت کرمان را صد چندان می‌کند. بعلاوه باید در نظر داشته باشید که بسیاری از نقاط این استان، صعب العبور بوده و  بر روی ارتفاعات واقع‌ شده‌اند. لوله‌کشی چنین مناطق صعب العبوری با چالشهای فراوانی همراه خواهد بود. انواع لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی با داشتن بدنه‌ای سخت و محکم، عبوردهی راحت آب و فاضلاب از خود و انعطاف پذیری فوق العاده، گزینه‌ی بسیار جذابی برای تمامی شهرستان های استان کرمان محسوب می‌شود.

طول عمر بالای این محصولات و مقاومت آنها در برابر گرمای بیش از حد هوا، از دیگر ویژگیهای پراهمیت در خرید لوله کاروگیت کرمان محسوب میشود. مسلماَ با توجه به «اهمیت ذخیره‌سازی آب» و «خشکی هوا» در این استان، کارفرمایان همواره سعی دارند تا:

 • به سراغ گزینه‌ای بروند که بیشترین دوام و ماندگاری را داشته باشد.
 • و البته هیچگونه نشتی و شکستگی (ناشی از ضربه) در بدنه‌ی آن محصول رخ ندهد.

بنابراین به جرئت میتوان گفت که انواع سایزبندی لوله آکاردئونی فاضلاب (کاروگیتی)، میتواند نیازهای مختلفی را پوشش دهد.

اهمیت خرید لوله کاروگیت در کرمان

فروش لوله کاروگیت در کرمان

شرایط خاص زندگی، آب و هوا و رونق جالب توجه کشاورزی در این استان، اهمیت خرید لوله کاروگیت کرمان را بیش از پیش نمایان می‌سازد. نکته جالب اینجاست که لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی با توجه به مزایای گسترده‌ی خود، با تمامی نیازهای این استان همخوانی دارند. از اصلی‌ترین ویژگی‌های متناسب این محصولات با شرایط استان، میتوان به نمونه‌های زیر اشاره داشت:

 • آبیاری قطره‌ای کشاورزی:

توجه به صنعت کشاورزی در این استان بسیار بسیار حائز اهمیت است. بطوریکه مثلاَ در عرصه‌ی کشت و تولید پسته در جهان، رفسنجان دارای مقاوم نخست است. باتوجه به کمبود شدید آب در این اقلیم خشک و فراخشک، شرایط استفاده بهینه از آب در کشاورزی با سیستمهای آبیاری قطره‌ای محقق میشود. فلذا یکی از بهترین گزینه‌های راه اندازی سیستم آبیاری قطره‌ای، لوله کاروگیت کرمان در سایزهای دهانه کوچک است. (سایزبندی از 110 تا 250 میلیمتر)

 • گرمای شدید:

واقع شدن گرمترین کویر جهان در این استان، خود گواه بر میزان خشک بودن آن است. بسیاری از نقاط این استان حتی در دسته‌ی اقلیمی فراخشک، تقسیم بندی می‌شوند!. لوله‌های کاروگیت فاضلاب با تحمل دمای 60 درجه‌ای خود، این دغدغه را نیز برطرف می‌کنند.

 • استقرار بر خاک سست:

بسیاری از نقاط اقلیم‌های کویری دارای خاکهای سست و ناپایداری هستند. فارغ از بحث بسترسازی صحیح و مباحث تعویض خاکهای ناپایدار ترانشه، سطح خارجی کنگره‌دار و لایه لایه‌ی لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی کرمان، تا حدود زیادی از جابجایی و سُر خوردن پایپ بر روی خاکهای ضعیف و نرم جلوگیری می‌کند.

 • پروژه‌های انتقال آب:

کم‌آبی مفرط کرمان، موجب شکل گیری پروژه‌های مختلف انتقال آب به این استان شده‌است. مناسبترین پایپ برای انجام ایمن پروژه‌های آبرسانی، خرید لوله کاروگیت کرمان می‌باشد.

تابش آفتاب مستقیم:

شدت تابش آفتاب در مناطق خشک و کویری بسیار بالاست و واردآمدن اشعه‌های فرابنفش، میتواند تجهیزات را مستهلک کند. اما این لوله‌ها به‌خوبی مقاوم هستند.

صفحه لوله کاروگیت مشهد را نیز مطالعه فرمائید.

نصب لوله کاروگیت در کرمان

یکی از دلایل محبوبیت لوله کاروگیت کرمان، قابلیت بکارگیری آن در انواع شرایط محیطی و آب‌ و هواییست. بسیاری از نقاط استان کرمان دارای شرایط ارتفاعی و مناطق صعب العبوری است. گرمای هوا، بخصوص در شهداد که در مقاطعی از سال حتی تا بیش از 50 درجه سانتیگراد گرم میشود، دیگر چالش استفاده از لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی کرمان می‌باشد. بعلاوه بمنظور کشاورزی نیز، شاهد انواع شرایط اقلیمی در استان کرمان هستیم:

 • اراضی کشت محصول گرم‌سیری؛ شهرهایی همچون: جیرفت، کهنوج و بم.
 • نقاط كشاورزی خشک و كویری؛ مناطقی نظیر: سیرجان، زرند و رفسنجان.
 • اراضی كشاورزی با دمای معتدل‌تر و خنک كوهستانی؛ شهرهایی نظیر: بردسیر و بافت.

نکته جذاب اینجاست که نصب لوله کاروگیت کرمان در جای جای این استان، بدون هیچگونه دغدغه‌ای صورت می‌پذیرد. زیرا این پایپ‌ها هم در برابر گرما ایستادگی عالی دارند؛ و هم در برابر تغییرات ناگهانی دمایی مقاومند. علاوه بر اینها، مقاومت بدنه لوله‌های کاروگیت کرمان، موجب میشود تا در نقاط صعب العبور دچار هیچگونه ضربه و سایش پذیری نشوند.

برای نصب در نقاط پر پیچ و خم کوهستانی نیز جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. چراکه لوله های پلی اتیلن دوجداره فاضلاب دارای انعطاف پذیری فوق العاده ای هستند. ویژگی کارآمدی که از خانواده‌ی پلیمرهای منعطف به ارث برده‌اند.

آبیاری کشاورزی با لوله کاروگیت کرمان

استفاده از لوله‌های کاروگیت در ابیاری

جایگاه کشاورزی در استان کرمان بسیار ویژه و در سطح صادرات عظیم بین المللی می‌باشد. بدلیل همین حجم کاشت و برداشت محصولات کشاورزی، استفاده و خرید لوله کاروگیت کرمان از اهمیت خاصی برخوردار است. چراکه باتوجه به کم‌آبی شدید و اقلیم خشک منطقه، لزوم مصرف بهینه از آب حساس‌تر میشود. محصولات کشاورزی در این منطقه، به روش غرقابی کاشته نمی‌شوند (برخلاف شمال کشور). بنابراین با استفاده از لوله‌های کاروگیت کرمان در سایزهای 110 تا نهایتاَ 315 میلیمتر، میتوان سیستم های آبیاری قطره ای مورد نیاز گلخانه‌ها و اراضی کشاورزی این خطه را راه اندازی نمود.

اما به چه علت، جایگاه کشاورزی در این استان ویژه است؟. بدنیست بدانید که این منطقه‌ی خشک به شکلی باورنکردنی در عرصه‌ی تولید محصولات کشاورزی سرآمد است:

 • رتبه‌ی نخست تولید پسته باکیفیت در جهان؛ با بیشتر از سیصدهزار هکتار زمین زیر کشت. (80 درصد باغات پسته ایران در کرمان واقع‌شده است)
 • رتبه نخست بیشترین میزان تولید گردو در کشور. (تولید 13.8 تن گردو در هر هکتار)
 • بیشترین سطح زیر کشت برای تولیدات گلخانه ای. (دلیل محبوبیت این نوع کشت، نیاز کمتر به استفاده از آب و دائمی بودن بهره برداری در تمامی طول سال می‌باشد. بخش زیادی از خرید لوله کاروگیت کرمان (بخصوص شهر جیرفت)، برای سیستمهای آبیاری گلخانه ای انجام میشود)
 • مقام سوم تولیدات مرکبات در کشور ایران. (42 تن مرکبات در هر هکتار)
 • رتبه‌ی دوم تولید گلاب و کاشت گل محمدی کشور در بردسیر کرمان.
 • وجود محصولات پرونق و فعال دیگر. (کشت 13 تن گندم و 54 تن سیب زمینی در هر هکتار)

ساخت مخازن نگهداری آب

مناطق خشک و کویری و بخصوص اقلیم‌های فراخشک، از سرانه بارندگی پایین و خشکسالی‌های شدیدی رنج می‌برند. به‌همین علت ساخت مخازن نگهداری آب در این استانها، از مهمترین واجبات است. جالب است بدانید که معمولاَ دو نوع مخزن آب از جنس لوله کاروگیت در کرمان ساخته می شود:

 • منابع نگهداری آب آشامیدنی:

اینگونه مخازن عمدتاَ از جنس فایبرگلاس (GRP) طراحی و تولید می شوند. ولی باتوجه به استانداردهای بهداشتی بالای پلی اتیلن‌های دوجداره، ساخت این مخازن نیز با استفاده از لوله کاروگیت کرمان رایج است. تجهیزاتی که شدیداَ مقاوم بوده و با واژه‌ی «نشتی و پوسیدگی» بیگانه هستند.

 • مخازن جمع آوری نزولات جوی:

ذخیره سازی آب حاصل از نزولات جوی و همچنین جمع آوری آبهای سطحی در اقلیمهای خشک و فراخشک، موضوعی بسیار جدی می‌باشد. مسئله ای که به ساخت مخازن کاروگیتی نگهداری آب های غیرآشامیدنی منجر شده است. معمولاَ این تانکرهای شهری دارای سرپوشهای ضدبخار بوده و از آب موجود در آنها برای استفاده های عمومی همچون:

 • تأمین آب احداث پروژه های عمرانی شهری
 • آبیاری های اماکن متعلق به شهرداری ها و…

استفاده میشود.

سایز بندی لوله کاروگیت کرمان

سایزبندی لوله کاروگیت در کرمان

سایزبندی خرید لوله کاروگیت کرمان، بسیار گسترده است و بسته به سایز دهانه، مناسب برای کاربریهای متفاوتی می‌باشد. انواع سایز بندی لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی عبارتست از:

110، 125، 160، 180، 200، 225، 250، 300، 315، 400، 450، 500، 600، 700، 800، 900، 1000، 1200، 1400، 1600، 1800، 2000، 2500، لوله کاروگیت 3000 و 3500 میلیمتر.

شیوه اتصال این تجهیزات نیز در تمامی نقاط ایران عمدتاَ یکسان می ‌باشد. یعنی معمولاَ برای لوله‌های کاروگیتی فاضلاب تا 800 میلیمتر از واشر و کوپلر سرخود استفاده میشود. انواع لوله کاروگیت کرمان با سایزبندی 1200 تا 2000 میلیمتر نیز غالباَ از واشرهای ضد آب و اتصال جوش اکستروژنی بهره می‌برند. نهایتاَ نوبت به لوله های آکاردئونی فاضلاب با سایز دهانه بیش از 2000 میلیمتر می‌رسد. اینگونه اقطار دهانه غالباَ با استفاده از شیوه‌ مطمئن و قدرتمند جوش الکتروفیوژنی و پلی اتیلنی اتصال می‌یابند.

ضمن دعوت از شما برای مطالعه مطالب ارائه شده در صفحه لوله کاروگیت گیلان، در میان سایزهای فوق، در ادامه به آنالیز کاربردی مهمترین و محبوبترین مدلهای لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی می‌پردازیم.

کاربرد انواع سایز لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب

 • لوله کاروگیت کرمان سایز 110 میلیمتر:

کشاورزی – کاورینگ کابلهای مخابرات و برق.

 • سایز دهانه 125:

کاورینگ کابل‌ها و فیبرهای نوری زیرزمینی – زیرسازی کانیوها – لوله کشی خروجی آب چشمه‌ها برای مصرف عموم.

 • قطر دهانه 160 میلیمتر:

زهکشی‌های محدود – جمع آوری فاضلاب منازل – بسترسازی انتقالی کانیوهای شهری.

 • سایز 200 و 250 میلیمتر:

خرید لوله کاروگیت در کرمان با سایز 200 و 250، بمنظور جمع آوری ابتدایی فاضلابها، کاورینگ کابلهای زیرزمینی، سیستم های آبیاری کشاورزی، زهکشی و غلاف دور شیرآلات کشاورزی صورت می‌پذیرد.

 • سایز 315:

خطوط انتقال فاضلاب فرعی روستایی – جمع آوری و هدایت فاضلابهای مراکز تجاری و بیمارستانی – زهکشی کف بوستان‌ها.

 • لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی سایز 400، 500 و 600 میلیمتر:

انتقال آبهای سطحی– ساخت شوتینگ زباله– تولید هندهولها– جمع‌آوری و هدایت فاضلابها – امور زهکشی –انتقال ثقلی آبهای با دبی کم – تولید منهولها و چربی گیرهای کاروگیتی در سایز 600 میلیمتر.

 • قطر دهانه 700 الی 900:

ابعاد استاندارد منهولها، دیواره سازی چاه‌ها – خطوط اصلی انتقال فاضلاب روستایی و خطوط فرعی هدایت فاضلاب در شهرهای بزرگ- ساخت چربی‌گیر و سپتیک تانک – زیرسازی پلهای با عرض محدود.

 • لوله کاروگیت کرمان سایز 1200 میلیمتر:

دیواره چاه ها- ساخت حوض های پرورش آبزیان – زیرسازی پلها و معابر روگذر و زیرگذر. طراحی و ساخت گندانبارها، منهول های بزرگ و چربی گیرهای پلی اتیلن. جمع‌آوری و انتقال فاضلابهای کارخانجات عظیم صنعتی و نیروگاه‌ها. انتقال ثقلی آب از رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و بکارگیری در ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب.

 • اقطار دهانه 1800 میلیمتر کاروگیتی:

خطوط اصلی هدایت فاضلاب به تصفیه خانه‌های شهری – ساخت مخازن اسید، مخزن سپتیک و تولید چربی‌گیرهای پرظرفیت. زیرسازی پلها، جاده‌ها و اتوبان‌های بین شهری با لوله کاروگیت 1800 ساخته می شود.

 • لوله‌های آکاردئونی فاضلاب 2000، 2500 و 3000 میلیمتر:

هدایت گسترده‌ی آب به شیوه‌ی ثقلی از رودخانه‌ها – ساخت مخازن نگهداری آب و سیالات شیمیایی. استفاده به عنوان پل، ساخت حوضچه‌های بزرگ پرورش ماهی و تولید تجهیزات پیش‌تصفیه با ظرفیت بالا.

قیمت لوله کاروگیت کرمان

قیمت لول کاروگیت در کرمان

جهت تعیین هزینه برای خرید لوله کاروگیت کرمان، بایستی به شاخصه‌های بسیار متعددی توجه داشته باشید. پیش از هر عامل دیگری، قطر دهانه (سایز) پایپ ها در فرآیند تعیین قیمت لوله کاروگیت در کرمان موثر خواهد بود. بطوریکه اختلاف قیمتهای سایزهای کوچک و بزرگ، به چندین میلیون تومان در هر متر نیز می‌رسد. پس از این عامل، میزان مقاومت مکانیکی نیز شدیداَ بر افزایش هزینه‌ها موثر خواهد بود. بیاد داشته باشید که تولید لوله آکاردئونی فاضلاب در مقاومت های مکانیکی:

 • 16،
 • 31.5
 • و 64 کیلونیوتن بر متر مربع

معمولاَ بصورت روتین انجام می‌گیرد. ولی چنانچه در پروژه‌های خاص و حساس نیاز به لوله‌های فاضلابی با مقاومت مکانیکی 128 کیلونیوتنی را داشته باشید، بایستی به ثبت سفارش اختصاصی اقدام نمایید. بنابراین هزینه‌ها بطور فزاینده ای افزایش می‌یابند. استفاده از گریدهای خاص مواد اولیه نیز میتواند در کاهش یا زیادشدن وزن لوله‌ها و تعیین نهایی قیمت لوله کاروگیت کرمان موثر باشد. مثلاَ با استفاده از مواد اولیه pe100، پایپ های ارزان تری بدست می‌آید. دیگر عوامل موثر بر قیمتگذاری این تجهیزات عبارتست از:

 • نوع ساخت. (بهره گیری از شیوه تولید کاروگیت اسپیرال یا کاروگیتی ساده؛ با توجه به سایز دهانه)
 • کیفیت تولید و برند سازنده
 • وزن پایپ
 • میزان افزایش قطر خارجی با توجه به افزایش مقاومت مکانیکی محصول
 • استانداردهای فنی و بهداشتی لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب
 • تولید شاخه‌ها در متراژ های 3، 6 یا 12 متری
 • اتصال یا عدم اتصال کوپلر سرخود به ازای هر متر از لوله. (در هنگام تولید)
 • میزان خلوص مواد پلی اتیلنی اولیه

ذکر این نکته نیز الزامیست که در صورت سفارش لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلاب مسلح، شاهد افزایش هزینه‌های خرید لوله‌های کاروگیت کرمان خواهیم بود.

خرید لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب مسلح در کرمان

شرایط اقلیمی استان کرمان گرچه فاقد رطوبت است. ولی تماس مستمر لوله‌های فلزی قدیمی با آب و فاضلاب، منجر به پوسیدگی و خوردگی این پایپ‌ها میشود. از آنجایی که:

 • از یکسو لوله های فلزی قدیمی عمدتاَ فاقد لایه محافظ ضدآب بوده اند،
 • و از سوی دیگر، بروز هرگونه نشتی در این تجهیزات، میتواند موجب اختلال در امر انتقال فاضلابها شده و آبهای زیرزمینی را نیز آلوده می سازد،

لزوم جایگزین سازی لوله کاروگیت در کرمان، بیش از پیش احساس میشود. معمولاَ به جهت جایگزین سازی پایپهای جدید به جای لوله‌های فلزی قدیمی و آسیب دیده، از لوله‌های کاروگیتی مسلح استفاده میشود. این تجهیزات از یک لایه‌ی اضافه و تقویتی ورق های لعابدار فولادی بهره می‌برند. شیوه‌ی جایگزین سازی این لوله‌های مسلح معمولاَ به دو گونه است:

 • اگر تنها قسمتی از لوله‌های فلزی آسیب دیده باشد، از لوله کاروگیت کرمان مسلح در حالت اتصال‌یافته با لوله‌های دیگر (در نقاط حساس انشعابی) استفاده میشود.
 • گاهاَ نیز سیستم هدایت فاضلاب بطور کامل معیوب و پوسیده تشخیص داده میشود. دراین حالت بطورکلی در انشعاب‌های حساس، از پایپ های مسلح شده با ورقهای فولادی لعابدار بهره گرفته میشود.

ورقهای فولادی تقویتی این تجهیزات معمولاَ با استفاده از چسب و جوشکاری دقیق، به بدنه پلی اتیلنی کاروگیتی چسبانده می‌شوند.

خرید لوله کاروگیت کرمان از پایپ ایران

شرکت تولیدات صنعتی پایپ ایران به لطف بهره گیری از تیمی تماماَ متخصص، آزمایشگاه های فوق تخصصی نمونه گیری، خطوط تولید مکانیزه و مجهز به دستگاه های با کلاس جهانی، استفاده از مرغوبترین مواد اولیه و البته بکارگیری استاندارد های تولید ملی و بین المللی، به تولید باکیفیت و تخصصی انواع لوله و تجهیزات صنعتی حوزه آب و فاضلاب مشغول می‌باشد. کیفیت محصولات تولیدی گروه صنعتی پایپ ایران به گونه ای بوده که:

 • هم در صدد رفع تمامی نیازهای داخلی پروژه های بزرگ کشور تلاش داشته،
 • و هم در راستای صادرات و ارزآوری همه جانبه برای میهن،

گام برداشته است. ازهمین رو بایستی اشاره داشت که انواع محصولات زیر از سوی مجموعه پایپ ایران در اختیار مشتریان گرامی قرار گرفته است:

 • لوله‌ مانیسمان
 • نوار تیپ
 • انواع دریچه منهول کامپوزیت
 • شوتینگ زباله
 • چربی گیر پلی اتیلن
 • سپتیک تانک پلی اتیلنی
 • لوله‌ زهکش
 • منهول pe و پیش ساخته و لوله بتنی
 • انواع لوله‌های فولادی و استیل
 • خرید لوله کاروگیت کرمان
 • انواع لوله پوش فیت
 • پایپ‌های پی‌وی‌سی و مدل‌های پنج لایه
 • لوله پلی اتیلن
 • پایپ پلیکا و لوله‌های سبز
 • اتصالات پلی اتیلن و پلیمری
 • عایق الاستومتری
 • ژئوممبران‌ها
 • انواع مخزن اسید و تانکر نگهداری سیالات شیمیایی. (مخزن اسید، تانکرهای صنعتی دپوی مواد شیمیایی، انواع مخازن پلی اتیلن و پلی پروپیلن، منبع گالوانیزه‌ و…)
 • ژئوگرید
 • منبع آب فایبرگلاس

و ژئوتکستایل.

ذکر این نکته نیز الزامیست که تمامی محصولات این شرکت، از جمله خرید لوله کاروگیت کرمان، با ارائه گارانتیهای مربوطه، خدمات پس از فروش، مشاوره های فنی و تخصصی و البته قیمتهای عالی و بدون دخالت واسطه‌ها در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

شماره‌های تماس: 021-66483199 ؛ 021-88565085 ؛ 09128405915

دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد، صرافهای جنوبی، نبش خیابان هجدهم، برج صرافان، طبقه 11، واحد 9.

دفتر فروش: تهران، خیابان کارگر جنوبی، پایین تر از میدان حر، پلاک 167، طبقه 6، واحد 4.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 32 میانگین: 4.9]