مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب پلی اتیلن

پلی اتیلن سنگین گرید لوله به دلیل مقاومت شیمیایی عالی، دوام، سبکی و ارزان بودن به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مصارف عمده پلی اتیلن، ساخت انواع مخزن آب پلی اتیلن است. این مخازن که به مخازن تک جداره معروفند در سه نوع تک لایه، دو لایه و سه لایه تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در این صفحه اینترنتی قصد داریم انواع مخازن تک جداره شرکت پایپ ایران، مشخصات فنی، قیمت روز و دلیل پیشنهاد خرید به مشتریان را تشریح کنیم. در شکل زیر تصویر برخی از مخازن آب پلی اتیلنی قابل مشاهده است:

مخزن پلی اتیلن آب

تعریف مخازن پلی اتیلن تک جداره

ابتدا می‌خواهیم بدانیم مقصود از مخزن تک جداره چیست؟ به طور خلاصه باید بگوییم؛ مخزن تک جداره مخزنی است که در ساخت آن از یک ورق صلب پلی اتیلن استفاده شده است. به عبارت دیگر، بین سطح داخلی و بیرونی مخزن هیچ فضای خالی وجود ندارد و دیواره مخزن کاملاً صلب و از جنس پلی اتیلن است.

این مخازن عمدتاً برای ذخیره مایعات غیر خطرناک مانند آب، کود، مواد شیمیایی و فرآورده های، تصفیه آب و فاضلاب، کشاورزی و . . . استفاده می‌شوند. مخازن پلی اتیلن تک جداره نسبتاً ارزان هستند و به راحتی نصب می‌شوند. آن‌ها برای کاربردهایی که محتویات مخزن خیلی تهاجمی نیست و فقط نیاز به محافظت اولیه در برابر محیط دارد ایده‌آل هستند. با این حال، آنها برای نگهداری مواد خطرناک یا موادی که اثر خورندگی بر پلی اتیلن دارند، مناسب نیستند. توصیه می‌کنیم جهت بررسی اثر مواد شیمیایی مختلف بر روی پلی اتیلن به مقاله ی ” HDPE Chemical Resistance Guide” اقتباس شده از شرکت “INEOS Group” یکی از معتبرترین موسسات مطالعاتی آمریکا است مراجعه کنید:

ineos-hdpe-chemical-resistance-guide

همانطور که در صفحه معرفی پلی اتیلن بیان کردیم، این ماده بی رنگ و تا حدودی شیری رنگ است. بنابراین به جز پلی اتیلن، جهت حفاظت از محتویات مخزن در مقابل نور خورشید، از نوعی ماده رنگی یا رنگدانه به نام مستربچ استفاده می‌کنیم. بر حسب میزان حساسیت موادی که قرار است در مخزن ذخیره کنید، ما از مقادیر مختلف مستربچ در ساخت مخزن آب پلی اتیلن استفاده می‌کنیم. به همین دلیل اسم این مخازن را تک لایه، دو لایه یا سه لایه نام گذاری کرده‌ایم. در ادامه به صورت خلاصه به تفاوت بین آنها می‌پردازیم:

1- مخزن آب پلی اتیلن تک لایه

مخزن پلی اتیلن تک لایه  به مخزنی می‌گوییم که در ساخت آن از هیچ مواد افزودنی به غیر از پلی اتیلن استفاده نمی‌کنیم. در بسیاری از مصارف، سیال در مقابل نور خورشید پایدار است یا اینکه قرار است مخزن را در محلی تاریک و دور از اشعه خورشید نصب کنید. در این صورت نیازی به مواد آنتی یو وی ندارید. این کار فقط هزینه شما را افزایش می‌دهد. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم از مخزن پلی اتیلن تک لایه با ضخامت مناسب استفاده کنید. لازم به توضیح است که تک لایه یا چند لایه بودن هیچ ارتباطی به مقاومت استاتیکی یا دینامیکی مخزن ندارد. در تصویر زیر نمونه‌ای از مخازن پلی اتیلن شرکت پایپ ایران که جهت ذخیره آب کشاورزی تولید شده است قابل ملاحظه است:

مخزن تک لایه پلی اتیلن

ما مخازن پلی اتیلن تک لایه را در اشکال مختلف و متناسب با نیاز شما تولید می‌کنیم. برخی از اشکال مخازن آب پلی اتیلن تک لایه شرکت پایپ ایران متناسب با نیازها و اهداف مشتریان عبارتند از:

 •  مخزن پلی اتیلن استوانه ای عمودی
 •  تانکر آب استوانه ای افقی
 •  منبع آب مستطیلی
 • مخزن پلی اتیلن مکعبی

مخازن عمودی به جز آب، اغلب برای ذخیره‌سازی مایعات و مواد شیمیایی دیگر هم استفاده می‌شوند، در حالی که مخازن افقی برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی سیالات ایده‌آل هستند. تانکرهای مستطیلی و مربعی برای کاربردهایی که با محدودیت فضا روبرو هستیم و یا استفاده حداکثری از فضای کف موجود مهم است، محبوب هستند.

2- مخزن آب پلی اتیلن دو لایه

مخزن پلی اتیلن دو لایه یک اصطلاح برای مخازنی است که در ساخت آنها از مستربچ یا رنگدانه استفاده می‌شود. اگر سیال قابل ذخیره در مخزن آب یا ماده شیمیایی حساس به نور خورشید است، ما ملزم به استفاده از مواد رنگی جهت جلوگیری از تابش نور خورشید به داخل مخزن هستیم. همانطوریکه قبلاً ذکر کردیم، ضخامت مخزن تابعی از فشار محتویات داخل مخزن است. طبیعتاً فشار تابعی از ارتفاع و جرم حجمی سیال است. در هنگام انتخاب و خرید مخزن، توصیه می‌کنیم حتماً کارشناسان شرکت پایپ ایران را از حجم و مشخصات سیال و محل نصب مخزن مطلع کنید. در شکل زیر تصویر مخزن دو لایه قابل مشاهده است:

مخزن آب پلی اتیلن دو لایه

مخازن پلی اتیلن دو لایه برای نگهداری مواد خطرناک و خورنده یک گزینه ایده آل هستند. این مخازن  از مقاومت بالایی در برابر نشتی برخوردارند و ایمنی کارگران و محیط کار را تضمین می‌کنند. همچنین آنها در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند و از تغییرات شیمیایی مواد و رشد جلبک در آب جلوگیری می‌کنند.

ما قادریم که مخازن پلی اتیلن دو لایه را به تجهیزات بیشتر مانند نشانگر سطح، اتصالات خروج گاز و منهول‌های دسترسی مجهز کنیم. همچنین می‌توان این مخازن را در اندازه ها و اشکال مختلف بصورت دفنی و یا قابل نصب بر روی سطح زمین تولید کرد. مخازن آب پلی اتیلن دو لایه که به عنوان مخازن محافظ دوگانه نیز شناخته می‌شوند، گزینه ای محبوب برای ذخیره سازی مایعات مختلف از جمله مواد شیمیایی، سوخت و آب هستند. مخزن آب پلی اتیلن دو لایه یکی از پر فروش ترین مخازن شرکت پایپ ایران می باشد.

3- مخزن سه لایه و یک ترفند جهت گران فروشی

جالب است بدانید که در دنیا چیزی به نام مخزن سه لایه وجود ندارد. اصولاً باید بگوییم فرآیند تولید اصولاً امکان تولید این نوع مخزن را به تولید کننده نمی‌دهد. این اصطلاح فقط برای نشان دادن حساسیت بیشتر است. ما به عنوان تولید کننده به مشتریان توصیه می‌کنیم در دام تبلیغات برخی شرکت‌های واسطه نیفتند. اگر مواد شیمیایی که قرار است در مخزن پلی اتیلن ذخیره کنید از جرم حجمی بالایی برخوردار است، توصیه می‌کنیم از مخازن با ضخامت بیشتر استفاده کنید.

مزایای مخزن آب پلی اتیلن تک جداره

 • مقاومت بالا در برابر نشتی
 • ماندگاری و طول عمر بالا
 • مقاومت شیمیایی بالا
 • افزایش یکپارچگی ساختاری بالا و بدون درز
 • نصب و نگهداری آسان
 • عایق حرارتی عالی
 • مقاومت بالا در برابر اشعه ماوراء بنفش و دماهای شدید
 • سبک وزن
 • ضخامت بالا و قیمت نسبتا ارزان
 • ضدباکتریال و ضد جلبک
 • تنوع رنگ و حجم

 مقاومت دمایی و ظرفیت ذخیره سازی مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن تک جداره معمولاً دارای مقاومت دمایی تا 60 درجه سانتیگراد  و ظرفیت ذخیره سازی تا 56000 لیتر هستند. به طور خلاصه، مخازن پلی اتیلن تک جداره گزینه های مناسبی برای ذخیره سازی مایعات در صنایع مختلف هستند. مخازن تک جداره بیشتر برای مایعات غیر خطرناک مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالی که مخازن دو لایه محافظت بیشتری را برای مواد خطرناک ایجاد می کنند. مخازن سه لایه برای ذخیره مواد شیمیایی تهاجمی که به سطوح بالایی از محافظت در برابر نفوذ نیاز دارند، مناسب هستند. انتخاب نوع مناسب مخزن پلی اتیلن به الزامات کاربردی خاص از جمله سازگاری شیمیایی، سطح حفاظت مورد نیاز و انطباق با مقررات بستگی دارد.

 polyethylene water tank

مراحل تولید مخزن آب پلی اتیلن

تولید مخازن آب پلی اتیلن در شرکت پایپ ایران با استفاده از فرآیند قالب گیری چرخشی تولید می‌شوند. در اینجا به طور خلاصه مراحل کلی فرآیند تولید مخزن آب پلی اتیلن را تشریح می‌کنیم:

 • طراحی اولیه با استفاده از نرم افزارها: اولین گام طراحی مخزن شامل شکل، اندازه و ظرفیت آن است.
 • تهیه و آماده سازی مواد اولیه: دانه‌های پلی اتیلن به عنوان ماده اولیه با نسبت مشخص با مستر بچ یا رنگدانه‌های مجاز مخلوط و همگن سازی شده و توسط هاپر یا پمپ خلاء به داخل اکسترودر منتقل می‌شود.
 • قالب گیری مواد اولیه: پلی اتیلن ذوب شده در دستگاه اکسترود به شکل مذاب در می‌آید و به داخل قالب تزریق می‌شود و سپس درب آن بسته محکم می‌شود. با استفاده از دستگاه اکسترودر رنگها و  مواد به صورت کاملا یکنواخت مخلوط می‌گردند تا رنگ مخزن در تمام نقاط یکسان باشد.
 • قالب گیری چرخشی: قالب در دستگاه قالب گیری چرخشی قرار می‌گیرد که در آن با سرعت کم حول دو محور عمود بر هم می‌چرخد. با چرخش قالب، پلی اتیلن مذاب به طور یکنواخت در داخل حفره پخش می‌شود و به دیواره‌های قالب می‌چسبد.
 • خنک سازی: پس از به دست آوردن ضخامت دیواره مورد نظر، قالب خنک می‌شود تا پلی اتیلن سخت شود.
 • خروج و پرداخت بدنه مخزن: پس از خنک شدن پلی اتیلن، قالب باز می‌شود و مخزن خارج می‌شود. هر گونه مواد اضافی در امتداد لبه ها بریده می‌شود.
 • نظارت و کنترل کیفی مخزن و عرضه آن: مخزن تولیدی سپس تمیز و بازرسی می‌شود. در صورت لزوم، اتصالاتی مانند ورودی و خروجی به مخزن اضافه می‌شود. سپس مخزن از نظر نشتی و استحکام آزمایش می‌شود.

مخزن آب پلی اتیلن افقی

مخازن پلی اتیلن افقی در احجام 200 تا 5000 لیتر مطابق با استانداردهای بین المللی برای ذخیره سازی آب از مواد اولیه پلی اتیلن HDPE مناسب برای مواد غذایی تولید می‌گردد که برای ذخیره سازی آب آشامیدنی و سایر مواد غذایی سیال مناسب و ایمن می‌باشد. این دسته از مخازن با ضخامت دیواره بهینه و سطوح صاف و صیقلی ضد جلبک تحت فرآیندهای پخت حرارتی ایده‌آل با فن‌آوری قالب گیری چرخشی توسط خطوط تولید مدرن شرکت قرار گرفته و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. در بازار با عناوین جذاب دیگری از قبیل مخازن آب ضد جلبک به فروش می‌رسد.

horizontal polyethylene water storage tank

مخزن پلی اتیلن عمودی

مخزن آب پلی اتیلن عمودی با مقاومت شیمیایی و دمایی بالا برای نگهداری مایعات در احجام 80 تا بیش از 20000 لیتر در صنایع و کاربری‌ها مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دسته از مخازن از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) بصورت بدون درز تولید می‌گردد تا نشتی سیال را به حداقل برسانند. مزیت اصلی مخازن آب پلی اتیلن عمودی، تطبیق پذیری و نصب آسان برای ذخیره سازی انواع سیال اعم از آب شرب، آب صنعتی، آب باران، روغن، سیالات شیمیایی، داروها و … می‌باشد. دمای محیط و سیال کار (محصولات) از 40- درجه سانتیگراد تا 50+ درجه سانتیگراد می‌باشد.

دهانه ورودی مخزن پلی اتیلن عمودی با ظرفیت 10000تا 20000 لیتری به قطر 356 میلیمتر می‌باشد و این مخازن دارای شیرهای تخلیه 3/4 اینچی و ارتفاع 3 متر هستند و قابل ذکر است که برای عملیات تحت فشار طراحی نشده‌اند. مخازن آب پلی اتیلن عمودی مخصوصاً در مواقعی که فضا محدود است و باید مخزن در حالت عمودی قرار گیرد مفید است . از آنجایی که آنها بلند و باریک هستند، می‌توانند در فضاهای تنگ قرار بگیرند و نسبت به انواع دیگر مخازن، سطح کمتری را اشغال کنند. این باعث می‌شود آنها برای خانه های کوچک، آپارتمان‌ها یا مشاغلی که فضای محدودی دارند، گزینه‌ای عالی باشند. بسیاری از مدل‌ها دارای اتصالات از پیش نصب شده هستند که اتصال آنها را به سیستم لوله کشی شما آسان می‌کند.

آنها نیازی به تمیز کردن یا رنگ آمیزی منظم ندارند و مستعد زنگ زدگی یا خوردگی نیستند. تا زمانی که آنها را پر از آب تمیز نگه دارید و کیفیت آب مناسب را حفظ کنید، باید سال ها بدون هیچ مشکلی دوام بیاورند.

نکات مهم خرید منبع آب پلی اتیلن برای تفرجگاه‌های تابستانی

هنگام انتخاب یک منبع آب پلی اتیلن برای یک تفرجگاه تابستانی، توجه به نکات زیر مهم است:

 • ابعاد تانکر آب پلی اتیلن: ابتدا مهم است که تعیین کنید چنین منبعی در کجا قرار خواهد گرفت و ابعاد لازم را اندازه گیری کنید. اگر قرار است منبع آب پلی اتیلن در داخل خانه قراردارد، باید درها و سایر گلوگاه‌ها را اندازه‌گیری کنید.
 • هدف از خرید منبع آب پلی اتیلن: اغلب در کشور ما به سبب بروز بحران کم آبی و بارش‌های اندک در سالهای اخیر، منبع آب پلی اتیلن برای جمع آوری آب باران یا به عنوان مخزنی برای ذخیره آب شرب استفاده می‌شود. برای کاربردهای دیگر از قبیل ذخیره سازی آب ویژه مراکز آتش نشانی و یا کودهای کشاورزی و … بایستی استانداردهای ویژه‌ای را برای تولید منبع پلی اتیلن افقی یا عمودی رعایت و اعمال نمود. پس هدف خرید منبع پلی اتیلن در طراحی بسیار اهمیت دارد.

منبع آب تفرجگاهی

 • گواهی انطباق منبع آب پلی اتیلن: این مولفه به ویژه برای ذخیره آب آشامیدنی مهم است.
 • حمل و نقل:  با سازنده منبع آب پلی اتیلن بررسی کنید که آیا او خدمات تحویل را به شما ارائه می‌دهد.
 • انتخاب شکل منبع آب پلی اتیلن:  راحتی استفاده بیشتر از چنین محصولی و همچنین قابلیت اطمینان را در نظر بگیرید. درب باید محکم پیچ خورده و منهول وروردی مخزن باید راحت باشد.
 • وجود اتصالات برای شیر تخلیه و سهولت استفاده:  می‌توانید با کارشناسان درباره محل نصب مخزن  از نظر اتصالات تخلیه و … مشورت کنید.

قیمت مخزن پلی اتیلن

محاسبه قیمت مخرن آب پلی اتیلن بر اساس وزن مواد اولیه مصرفی در ساخت مخزن صورت می‌گیرد. مخزن بزرگ‌تر و ضخامت دیواره بیشتر منجر به مصرف بیشتر پلی اتیلن می‌گردد. قیمت پلی اتیلن خود تابعی از نرخ جهانی و نرخ ارز است. تولید کنندگان پلی اتیلن، محصولات خود را به صورت هفتگی و در روزهای سه شنبه در بازار بورس کالایی ایران عرضه می‌کنند. مصرف کنندگانی برای اخذ مجوز و دریافت سهمیه خرید از بورس باید در سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت نام کنند. تولید کنندگان محصولات پلی اتیلن که موفق به اخذ مجوز در سامانه بهین یاب هستند، در یک فرآیند رقابتی نسبت به تامین مواد اولیه خود از بورس اقدام می‌کنند.

شرکت پایپ ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان محصولات پلی اتیلنی در کشور دارای مجوزهای لازم جهت خرید انواع مواد اولیه در بورس کالا می‌باشد. ما به دلیل خرید مواد اولیه از بورس با قیمت مناسب، قادر به تولید و فروش انواع محصولات پلی اتیلنی با قیمت مناسب به مشتریان هستیم. با توجه به مطالب گفته شده، توصیه می‌کنیم جهت اطلاع از قیمت مخزن آب پلی اتیلن از طریق شماره‌های مندرج در صفحه تماس با ما نسبت به مشاوره با کارشناسان واحد بازرگانی پایپ ایران اقدام نمایید.

اتصالات و لوازم جانبی منبع آب پلی اتیلن

بعد از تولید مخزن آب پلی اتیلن و سفارش توسط مشتریان اتصالات لازم با توجه به داده‌های مشتریان بر روی مخزن تعبیه و نصب می‌گردد که مهم‌ترین اتصالات مخازن آب پلی اتیلن عبارتند از: اتصالات دیواری، رزوه‌ای، شیاردار، اتصالات فشاری.

این اتصالات منبع آب پلی اتیلن شما را به سیستم لوله‌کشی واحد مسکونی، صنعتی و یا تجاری مورد نظرتان متصل می‌کند. سایر لوازم ضروری مخازن آب شامل یک  ونت تهویه‌ است که به هوا اجازه گردش می‌دهد و از ایجاد خلاء در داخل مخزن هنگام بیرون کشیدن آب جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، یک شیر توپی یا شیر شناور ( فلوتر مکانیکی یا برقی) می‌تواند برای کنترل جریان آب نصب شود. همچنین می‌توان یک فیلتر برای حذف آلاینده‌ها از منبع آب اضافه کرد.

شناور یا فلوتر

اتصالات و فیتینگ تانکر پلاستیکی متشکل از بدنه، مهره، ماسوله و اورینگ (واشر) می‌باشد که بسته به سفارش و صلاح‌دید مشتریان در سه مدل استیل، پلی اتیلن و یا برنجی انتخاب می‌شود. به پیشنهاد ما که سالیان بسیاری است در این زمینه مشغول به فعالیت هستیم ، اتصالات وروردی و خروجی برنجی ایده‌آل‌ترین گزینه برای مخازن پلی اتیلن می‌باشد. سایز اتصالات بسته به ظرفیت تانکرهای پلی اتیلن ویژه ذخیره سازی آب شرب در مناطق شهری به شرح زیر می‌باشد:

ورودی 3/4 اینچ

شناور 3/4 اینچ

خروجی 1 اینچی

سرریز و ونت تهویه 1/2 یا 3/4 اینچ

شیر و اتصالات

البته در بازار بسته به قطر سیستم لوله‌کشی واحد کاربری‌های مختلف، سایزهای استاندارد مختلفی برای ورودی و خروجی مخازن آب پلی اتیلن موجود می‌باشد.

فروش مخزن آب سه لایه

پیش‌تر اشاره کردیم که به لحاظ فرآیند تولید ما مخازنی که از سه لایه مجزا با متریال پلی اتیلن ساخته شده باشد، نداریم. به سبب باب شدن اصطلاح مخزن پلی اتیلن سه لایه و جستجوی فراوان کاربران، ما نیز از مخازن پلی اتیلن مقاوم با ضخامت بالا تحت عنوان مخزن سه لایه نام می‌بریم  و با علم به این موضوع هیچ‌گونه گران فروشی را برای مشتریان خود اعمال نمی‌کنیم. مخازن آب سه لایه – مخازن پلی اتیلن ضخیم – یک منبع ضروری برای افرادی است که در مناطقی زندگی می‌کنند که دسترسی به آب آشامیدنی پاک و سالم محدود است. ما این مخازن را برای ذخیره و نگهداری آب به صورت بهداشتی و ایمن طراحی کرده‌ایم که برای مصارف آب شرب مناسب هستند. در اینجا به مبحث فروش مخازن پلی اتیلن سه لایه آب و چرایی سرمایه گذاری ویژه این دسته از منابع برای خانوارها و واحدهای تجاری می‌پردازیم.

فروش مخازن آب سه لایه پلی اتیلن در عصر کنونی یک تجارت پر رونق است زیرا راه‌‌حلی مطمئن و مقرون به صرفه جهت ذخیره‌سازی آب شرب و غیر شرب می‌باشد. این مخازن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت کنند و سالیان متمادی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری اهداف شما را برآورده نمایند. مشتریان ما بسته به بودجه، موقعیت مکانی و نیازهای خاص خود می‌توانند از بین انواع مخازن پلی اتیلن یکی را انتخاب کنند. در ذیل به برخی از دلایل تقاضای بالا این دسته مخازن اشاره می نماییم. تقاضای بالا برای مخازن پلی اتیلن سه لایه، برخی از تولید کنندگان را به سوی فروش پرسود سوق می‌دهد کما اینکه تولید کنندگان متعهد به مشتریان نیز در این اثناء کم نمی‌باشند.

دلایل تقاضای بالای مخازن پلی اتیلن سه لایه

منبع آب سه لایه سازگار با محیط زیست بوده و پایداری را افزایش می‌دهد. آن‌ها به کاهش هدر رفتن آب کمک می‌کنند و این اطمینان را برای شما ایجاد می‌کنند که در مصرف آب صرفه جویی و استفاده بهینه می‌شود. با افزایش نیاز به راه‌حل های پایدار، انتظار می‌‌رود تقاضا برای مخازن آب سه لایه و فروش مخازن آب پلاستیکی در سال‌های آینده افزایش یابد.

مخزن آب پلی اتیلن سه لایه

شرکت پایپ ایران خدمات نصب مخازن پلی اتیلن در ظرفیت‌های بالا که نیاز به دانش فنی می‌باشد را ارائه می‌دهد و یا اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان قرار داده تا بدون درد سر بتوانند مخزن خریداری شده را نصب نمایند.

منبع آب پلی اتیلن ضخامت بالای تولیدی شرکت پایپ ایران همه کاره می‌باشد و می‌توان از آنها برای اهداف خانگی مانند ذخیره‌ سازی آب ویژه شرب، پخت و پز و حمام کردن، آبیاری مناطق سبز و زمین‌ها مزروعی، فرآیندهای صنعتی و اطفاء حریق استفاده کرد. همین مزیت آنها را به یک دارایی با ارزش برای خانوارها، مزارع، کارخانه‌ها و ارگان‌های صنعتی و تجاری و غیره تبدیل می‌کند.

فروش مخازن پلی اتیلن آب سه لایه یکی از جنبه‌های مهم صنعت ذخیره سازی آب است. این مخازن راه حلی قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای تقاضای رو به رشد برای آب آشامیدنی سالم و تمیز ارائه می‌دهند. با مزایای متعدد آنها، جای تعجب نیست که تقاضا برای مخازن سه لایه آب همچنان در حال رشد باشد. انواع مختلفی از مخازن پلی اتیلن تک لایه، دو لایه و چند لایه در بازار برای مشتریان و متقاضیان وجود دارد.

منبع انبساط آب پلی اتیلن

مخازن انبساط پلی اتیلن نوعی مخزن تحت‌ فشار هستند که برای مدیریت انبساط و انقباض مایعات در لوله‌کشی، واحدهای گرمایشی یا سرمایشی مدار‌بسته تولید می‌کنیم و در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم. منبع انبساط پلی اتیلن آب بصورت بسته یا باز در سیستم‌هایی مانند دستگاه‌های گرمایش آب گرم، خنک کننده آب سرد و گرمایش خورشیدی استفاده می‌شود. آنها از مواد پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و یا مواد PE ضخیم فود گرید ساخته شده‌اند که آنها را در برابر خوردگی و آسیب‌های شیمیایی بسیار مقاوم می‌کند و بی بو و بی ضرر و سازگار با محیط زیست می‌باشند. منبع انبساط آب پلی اتیلن یک‌ تکه، قوی و زیبا، ضد نشتی، مقاوم در برابر فشار بالا، ضد یخ( مقاوم در دمای بسیار پایین -60 درجه سانتیگراد) می‌باشد. این دسته از مخازن در ظرفیتهای 60،  80 لیتر، 100 لیتر، 130 لیتر، 150 لیتر و 200 لیتری تولید می‌گردد.

منبع انبساط آب پلی اتیلن

مخازن انبساط پلی اتیلن شرکت پایپ ایران توانایی تحمل تغییرات شدید دمایی را بدون ترک خوردن یا شکافتن دارند، که آنها را برای استفاده در کاربردهای با دمای بالا ایده‌آل می‌کند.

مخزن آب مکعبی سه لایه 1500 لیتری

مخزن آب مکعبی 1500 لیتری پلی اتیلن که به مخازن پلی اتیلن آسان رو نیز شهرت دارند به سبب ساختار ظاهری حداکثر ظرفیت ذخیره سازی آب را فراهم می‌کند و در عین حال فضای مورد نیاز برای نصب را به حداقل می‌رساند. ظرفیت 1500 لیتری آن برای خانوارها یا مشاغل کوچکی که به مقدار متوسطی ذخیره آب نیاز دارند ایده‌آل است.

منبع آب مکعبی 1500 لیتری

مزایای مخزن آب مکعبی 1500 لیتری عبارتند از:

 • ضد جلبک، سه لایه و آنتی باکتریال
 • مقاوم در برابر اشعه UV
 • تانکر از نوع افقی
 • ابعاد مخزن 207*111*80 سانتیمتر
 • متریال اولیه پلی اتیلن 3840
 • دارای پروانه بهداشتی تولید از صنعت غذا – دارو با شماره ۱۴۲۷۰
 • طول عمر مفید تانکر آب سه لایه مکعبی بین 10 الی 15 سال
 • مناسب برای نصب در فضای باز و بسته
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 48 میانگین: 4.6]