لوله کاروگیت 3000 میلیمتر

لوله کاروگیت 3000 میلیمتر

لوله کاروگیت 3000 میلیمتر با قطر داخلی 3000 و قطر خارجی 3300 میلیمتر تنها در کارخانه پایپ ایران تولید می شود.

لوله اسپیرال کاروگیت 3000 پایپ ایران بیشتر در انتقال فاضلاب های سنگین و غلاف دور لوله های گاز و انتقال انبوه کابل نوری و تولید منهول های ادم رو و مخزن های نگهداری انواع سیالات، سپتیک تانک پلی اتیلن و چربی گیر پلی اتیلن مخزن اسید و… بکار میرود.

این سایز لوله در مقاومت های 8 و 16 و 31.5 کیلو نیوتن با طول 3 و 6 و 12 متر تولید میگردد در ادامه به معرفی این محصول انحصاری می پردازیم.

وزن لوله کاروگیت 3000 میلیمتر

توجه به وزن لوله کاروگیت 3000 میلیمتر (و دیگر سایزها)، از دو جهت بسیار حائز اهمیت است. اول آنکه با آگاهی از وزن این تجهیزات، میتوان نسبت به تخمین قیمت لوله پلی اتیلن دوجداره اقدام نمود. و دوم آنکه با در نظر داشتن وزن و سایز دهانه پایپ‌ها، تدابیر لازم برای حمل و جابجایی آنها اندیشیده می‌شود.

با توجه به ساخت پایپ های کاروگیتی در مقاومت های مکانیکی مختلف (6، 16، 31.5 و 64 بار)، وزن این لوله ها میتواند متفاوت باشد. همچنین نصب یا عدم نصب کوپلر در انتهای هر متر از لوله‌ها، عامل دیگری برای سنجش نهایی وزن خواهد بود. بطورکلی وزن لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر عبارتست از:

 • با مقاومت مکانیکی 8 کیلونیوتن و بدون کوپلر: 75 کیلوگرم
 • لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی با مقاومت مکانیکی 16 کیلونیوتن و بدون کوپلر: 8 کیلوگرم
 • لوله آکاردونی فاضلاب (همان کاروگیتی) 3000 میلیمتر با مقاومت مکانیکی 31.5 کیلونیوتن و بدون کوپلر: 580.75 کیلوگرم

مشخصات فنی لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر

جدول مشخصات فنی لوله‌های کاروگیت 3000 میلیمتر، امکان بازدید از تمامی ویژگیهای فنی این تجهیزات را در یک نگاه میدهد. بدین منظور به تهیه جدول مشخصات فنی این لوله های پلی اتیلنی دوجداره 3000 میلیمتری اقدام نموده ایم. پیش از هرگونه خرید لوله کاروگیت 3000 میلیمتر، حتماَ به مطالعه جدول مشخصات فنی این تجهیزات بپردازید:

نوع لوله و اندازه اسمی

لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر

اندازه قطر داخلی (در مقاومت های مکانیکی مختلف)

3000 میلیمتر
قطر دهانه لوله به اینچ

118.11 اینچ

قابلیت تولید در فشار 4 (KN/m3)

دارد
قابلیت تولید در فشار 8 (KN/m3)

دارد

قابلیت تولید در فشار 16 (KN/m3)

دارد
قابلیت تولید در فشار 31.5 (KN/m3)

دارد

قابلیت تولید در فشار 64 (kn/m3)

سفارشی
متراژ طول لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب 3000 بدون واشر و کوپلر

6 و 12 متر

مقاومت حلقوی کوتاه مدت

SN8
مقاومت حلقوی بلند مدت

31.5 – 64

نشانه‌گذاری

پیروی از استانداردهای داخلی و بین المللی
ضخامت لبه‌های جداره داخلی

150 میلیمتر از هر سمت

قطر داخلی

3000±5 mm
ارتفاع پروفیل

180±1 mm

قابلیت تولید مسلح با ورقه های آهنی

دارد
وزن تولید در مقاومت 8

465.75 کیلوگرم (بدون کوپلر)

وزن تولید در مقاومت 16

496.8 کیلوگرم (بدون کوپلر)
وزن تولید در مقاومت 31.5

580.75 کیلوگرم (بدون کوپلر)

نوع تولید

اسپیرال کاروگیت
بهترین روش اتصال

جوش اکستروژنی و الکترو فیوژنی

قیمت لوله کاروگیت 3000 میلیمتر

قیمت لوله کاروگیت 3000 میلیمتر

لوله پلی اتیلن دوجداره 3000 میلیمتر فاضلاب، در زمره بزرگترین سایزهای لوله‌های فاضلابی شناخته میشود. مسلماَ با توجه به سایز بزرگ این لوله ها، اختلاف قیمتی فاحشی با دیگر تجهیزات جانبی و لوله‌های سایز کم دارند. بطوریکه باید گفت:

گاهاَ اختلاف قیمت لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر با قیمت لوله‌های سایز 110 میلیمتر، به بیش از 19.5 میلیون تومان میرسد!

بنابراین پیش از خرید این تجهیزات، حتماَ باید از:

 1. حجم و دبی انتقال
 2. و یا ظرفیت مخازن و دستگاه های تولیدی از لوله‌های پلی اتیلنی دوجداره،

اطمینان حاصل نمایید. قیمت لوله کاروگیت 3000 میلیمتر در مجموعه پایپ ایران ایران از قیمت 19.690.000 تومان شروع شده و تا قیمت 32.510.000 تومان ادامه خواهد داشت. اما چه عواملی بر این میزان از اختلاف قیمت لوله موثر هستند؟!. دراین زمینه میتوان به پارامترهای زیر اشاره نمود:

 • مقاومت فشاری: میزان تحمل فشار یا مقاومت مکانیکی لوله، پس از سایز به عنوان مهمترین عامل موثر بر قیمتگذاری لوله‌هایی آکاردئونی فاضلاب مطرح است. بدون مقاومت مکانیکی، لوله‌ها به راحتی در زیر خاک (شیوه نصب دفنی) شکسته خواهند شد!
 • کیفیت مواد اولیه: حتماَ و حتماَ بایستی لوله‌ها از مواد اولیه خالص پلی اتیلنی تولید شوند. یعنی هرجا دیدید که در لوله‌ها از گرانول استفاده شده است، قید خرید لوله کاروگیت 3000 میلیمتر را بزنید!
 • نوع مواد اولیه. (مواد پلیمری اولیه PE100 یا PE80)
 • وزن پایپ
 • فروش با نصب کوپلر در بخش انتهایی لوله‌ها یا عدم نصب کوپلر
 • متراژ شاخه ها. (6 یا 12 متری)
 • میزان اعتبار شرکت تولید کننده
 • تغییرات قیمت دلار
 • نوع تولید معمولی یا اسپیرال کاروگیت

موارد کاربرد لوله کاروگیت 3000 میلیمتر

بزرگترین سایز لوله کاروگیت

حجم بزرگ قطر لوله کاروگیت 3000 میلیمتر، امکان استفاده های گوناگونی از این تجهیزات را میسر نموده است. مشخصاَ مصارف لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب 3000 میلیمتر، بیشتر مربوط به انتقالهای گسترده و با دبی بالا می باشد. البته قابل حدس است که در ساخت مخازن بزرگ و پرظرفیت نیز، نقشی کلیدی را ایفا کنند. مهمترین موارد کاربرد لوله‌های کاروگیتی سایز 3000 عبارتست از:

 • پروژه های آبرسانی گسترده و با حجم انتقال بسیار بالا
 • استفاده به عنوان مخازن بسیار بزرگ ذخیره سازی پساب در تصفیه خانه های شهری و ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب
 • انتقال فاضلاب های با دبی بالا. (بعنوان مجرای خطوط اصلی انتقال آب و فاضلاب)
 • طراحی و تولید مخزن اسید و دیگر مخازن نگهداری سیالات شیمیایی
 • ساخت مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن با استفاده از لوله‌های دوجداره کاروگیت سایز 3000 میلیمتر
 • منهول پلی اتیلن فاضلاب. (شبکه های آدم روی عمودی)
 • تولید چربی گیر پلی اتیلن در ظرفیت های بالا
 • کاورینگ حجم گسترده‌ای از کابلها و فیبرهای زیرزمینی و تأسیسات کوچک

ساخت مخزن اسید با لوله کاروگیت 3000 میلیمتر

یکی از مهمترین کاربردهای لوله کاروگیت 3000 میلیمتر، استفاده از آن در تولید مخزن اسید است. در همین رابطه میتوان به نکات زیر اشاره داشت:

 • پلیمر پلی اتیلن بطور کلی قابلیت عدم تجزیه و ایستادگی در برابر سیالات شیمیایی و اسیدی را دارد. کاروگیت‌ها نیز گونه ای از لوله های پلی اتیلن دوجداره موجدار هستند که در احداث انواع تانکرها و مخازن بکار می‌روند.
 • چنانچه غظت اسید بسیار زیاد باشد، استفاده از پلی اتیلن در ساخت بدنه جایز نیست. (مگر با تدابیر خاص و اضافه سازی لایه‌ های ترکیبی)
 • مقاومت دمایی مناسب پلی اتیلن، یکی دیگر از دلایل استفاده از لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی در ساخت این تجهیزات است.
 • مخازن ساخته شده از لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر، به منظور دپو (ذخیره سازی) و حمل و نقل مواد شیمیایی، قلیایی، اسیدی و سمی، کاربرد دارند.
 • بدلیل استانداردهای بالای بهداشتی، میتوان از مخازن کاروگیتی برای نگهداری آب آشامیدنی استفاده نمود. البته اولویت اول برای ذخیره سازی آب، منبع آب فایبرگلاس است.
 • مسلماَ ابتدا و انتهای لوله‌ها باز هستند. بنابراین هنگام بکارگیری لوله آکاردئونی فاضلاب (کاروگیتی) 3000 میلیمتر، بایستی ابتدا و انتهای آن کاملاَ با واشرها و جوش، کاملاَ بسته و غیرقابل نشت شود. عمدتاَ سر لوله با درب مخزن اسید پوشش داده میشود.
 • گاهاَ حفره هایی برای نصب عدسی یا شیشه رویت، بر روی بدنه لوله‌ها ایجاد میگردد.
 • کاروگیت‌های سایز 3000 میلیمتر برای ساخت مخازن با ظرفیتهای حجیم، بکار گرفته می شوند.

غلاف کابلها توسط لوله پلی اتیلن دوجداره 3000

گاهاَ ممکن است در برخی از خطوط شبکه‌های مخابرات و برق، نیاز به عبور حجم زیادی از کابلها و فیبرهای نوری زیرزمینی باشد. هرگونه آسیب به این کابلهای زیرزمینی، عملیات تعمیر را با مشکلات و هزینه‌های زیادی مواجه می‌کند. همچنین حتی الامکان این کابلها نباید با جریان آب و رطوبت شدید زیر زمین، مستقیماَ ارتباط داشته باشند. درنتیجه یکی از مهمترین اقدامات کارشناسان برای غلاف کشی حجم زیادی از کابلها و فیبرها در نقاط پرتراکم یا هسته‌های ارتباطی، از لوله کاروگیت 3000 میلیمتر برای کاورینگ کابلها استفاده میکنند.

تأسیسات کوچک زیرزمینی نیز غالباَ در برخورد با آب و فشارهای متعدد خاک، دچار آسیب و مشکل میشوند. بنابراین برای کاور تأسیسات حساس و کوچک نیز میتوان از لوله آکاردئونی فاضلاب (کاروگیتی) استفاده نمود.

تولید گندانبار با لوله کاروگیت سایز 3000

انواع لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر در ساخت سپتیک تانک پلی اتیلن مورد استفاده قرار میگیرند. سپتیک تانک یا گندانبار، بعنوان یکی از ابتدایی ترین مراحل پیش تصفیه‌ی جریانات فاضلابی شناخته میشود. مخازن پالایشی سپتیک در مدلهای تک، دو و سه انباره طراحی میشوند. اما غالباَ در مدلهای 2 مخزنه طراحی میگردند. مخازن سپتیک دو انباره، دارای دو مخزن جداگانه برای تصفیه فاضلاب و ته نشینی ذرات آن و همچنین جاری شدن پساب تصفیه‌شده هستند. بمنظور کاهش هزینه‌های تولید، بهتر است از لوله‌های کاروگیت به عنوان مخزن این تجهیزات استفاده شود. زیرا:

 • قابلیت عبور سریع و بی دردسر ذرات را دارند. (عملکرد هیدرولیکی بسیار قابل توجه)
 • درمقابل ضربه و فشار بسیار مقاوم هستند.
 • نسبت به فایبرگلاس، از قیمت بسیار پایینتری برخوردار بوده و منعطف‌تر است.
 • پوسیده نمیشوند؛ و با عناصر شیمیایی و اسیدی موجود در فاضلابها واکنش نمی‌دهند.

فاضلاب های ورودی به مخزن اولیه، همواره دارای حجم زیادی از روغن، گل و لای و مواد معلق جامد هستند. پس از ته‌نشینی و جداسازی لایه‌ای این عناصر مازاد، پساب شفاف و تصفیه‌شده به مخزن دوم وارد میشود. لذا همواره باید دو سوم از گنجایش هر سپتیک تانک به مخزن اولیه اختصاص پیدا کند. (یک سوم باقیمانده‌ی ظرفیت نیز به مخزن ثانویه اختصاص می‌یابد)

شیوه ساخت لوله پلی اتیلن دوجداره 3000 میلیمتر

خرید لوله کاروگیت با دهنه 3 متر

پروسه‌ی ساخت و تولید انواع لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی یکسان است. اصلی‌ترین تفاوت این لوله‌ها، نوع ساخت بر اساس سایز است. بطوریکه لوله‌های آکاردئونی فاضلاب تا سایز 1000 میلیمتر، غالباَ بصورت کاروگیتی معمولی تولید میشوند. اما:

بمنظور افزایش مقاومت خارجی و قابلیت نصب دفنی، لوله‌های با سایز بزرگتر از 1200 میلیمتر را به‌ 2 گونه: کورتیوب و اسپیرال کاروگیت تولید میکنند. تولید پایپ‌های اسپیرال کاروگیت غالباَ رایج تر است و لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر نیز شامل آن میشود.

جهت ساخت تمامی این لوله‌ها، ابتدا مواد اولیه پلیمر PE را ذوب می کنند. سپس این مواد ذوب شده در درون قالبهایی ریخته میشود. با استفاده از دستگاه های اکسترودر، عملیات تولید لوله‌هایی با مقطع گرد و همچنین کاروگیتی نمودن (موجدار) آن انجام میشود. (دو اکسترودر برای لایه های درونی و بیرونی)

سپس محصولات شکل گرفته داغ، بایستی وارد مرحله خنک کاری شوند تا گیرش نهایی بدنه آنها انجام گیرد. درنهایت، محصولات تولیدی بایستی تحت آزمونها و تست های کیفیت قرار بگیرند. چنانچه مراحل آزمون با موفقیت انجام شود، لیبل زنی لوله‌ها شروع میشود.

لوله‌های مسلح SPR 3000 میلیمتر

هدف اصلی از ساخت این پایپ‌ها، تحکیم هرچه بیشتر لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب با ورقه‌های فلزی است. بنابراین باتوجه به بکارگیری ورقه های آهنی در این تجهیزات، قیمت خرید لوله کاروگیت مسلح SPR سایز 3000 بیشتر از مدلهای معمولیست. شبکه های فاضلاب در گذر زمان، دچار فرسودگیهای فراوانی میشوند. بخصوص شبکه های فاضلاب قدیمی که در آنها از لوله های فلزی استفاده شده است. زیرا لوله‌های فلزی در مواقع برخورد با آب و وجود شرایط اکسیداسیون، سریعاَ زنگ زده و پوسیده میشوند.

چنانچه نیاز به بازسازی این شبکه‌ها وجود داشته باشد، یکی از بهترین انتخابها، استفاده از لوله‌های مسلح است.

خرید لوله کاروگیت سایز 3000

گروه صنعتی پایپ ایران در سایه‌ی لطف الهی و تلاش شبانه روزی پرسنل خدوم خود، امروزه به یکی از برترین و باکیفیت ترین تولید کنندگان انواع لوله و تجهیزات آب و فاضلاب در سراسر منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. این موفقیت البته در پی تلاشهای سختکوشانه همه ارکان مجموعه پایپ ایران حاصل شده است. بطوریکه امروزه مواد اولیه باکیفیت با گذر و فرم گیری از برترین و حرفه‌ای ترین خطوط تولید کارخانه‌های این شرکت، به محصولات بسیار باکیفیتی تبدیل میشوند. ضمناَ این محصولات به جهت تست کیفیت، وارد آزمایشگاه‌های بروز و سطح بالای گروه صنعتی پایپ ایران میشوند تا کیفیتشان تضمین گردد.

مهمترین محصولات تولیدی این شرکت عبارتست از:

 • لوله‌های کاروگیتی و پلی اتیلنی
 • پایپ های فولادی، پوش فیت، پی وی سی و 5 لایه
 • لوله پلیکا، لوله سبز، مانیسمان و زهکشی
 • سپتیک تانک (گندانبار)
 • منهول پلی اتیلن، فایبرگلاس و پیش ساخته بتنی
 • انواع مخزن نگهداری سیالات شیمیایی. (مخزن اسید، فایبرگلاس، مخازن نگهداری آب، پلی اتیلن، ته قیفی، استیل، گالوانیزه و…)
 • دریچه منهول
 • ژئو تکستایل
 • ژئوممبران
 • شوتینگ زباله
 • عایق الاستومتری و نوار تیپ
 • نوار تیپ
 • چربی گیر پلی اتیلن
 • و…

جهت دریافت شرایط قیمت و خرید لوله کاروگیت سایز 3000 میلیمتر و دیگر ادوات، میتوانید ضمن تماس با مشاوران پایپ ایران، نسبت به دریافت مشاوره رایگان اقدام نمایید. ما همیشه همراهتان خواهیم ماند…

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 44 میانگین: 4.9]