لوله کاروگیت 600 میلیمتر

لوله کاروگیت 600

لوله کاروگیت 600 میلیمتر با قطر دهانه داخلی لوله 600 میلیمتر و قطر بیرونی لوله با حتساب کنگره های بیرونی 708 میلیمتر میباشد. اتصال لوله کاروگیت 600 میلیمتر توسط کوپلر و واشر میباشد.

لوله کاروگیت 600 با ظاهری شیاردار و قسمت داخلی صاف با مستربچ به رنگ های زرد یا نارنجی و یا آبی و در بعضی موارد مشکی بصورت کوپلر سرخود و دارای واشر یا بدون کوپلر و بصورت کوپلر مجزا در شاخه های 6 و 12 متری و بندرت 3 متری در دو قالب اسپیرال و کاروگیت در مقاومت مکانیکی بلندمدت 8 کیلونیوتن تا 128 کیلونیوتن با قطر خارجی 681 میلیمتر در کارخانجات پایپ ایران تولید و به بازار عرضه میگردد. وزن هر متر از این لوله حدوداً 20 کیلوگرم میباشد.

مقدار جایگیری لوله های کاروگیت 600 میلیمتر در هر ترانزیت به میزان 144متر طول میباشد.

مشخصات فنی لوله کاروگیت 600 میلیمتر

هنگام خرید لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر، مسلماَ به یک جدول مشخصات فنی تمام عیار نیاز خواهید داشت. معمولاَ جداول مشخصات فنی لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی، بایستی پارامترهای فنی – ماهیتی این محصولات را پوشش دهند. بنابراین:

 • چه در بحث قراردهی لوله‌ها در خطوط انتقالی
 • و چه در بحث استفاده از لوله های اکاردئونی فاضلاب برای ساخت تجهیزات صنعتی،

بایستی به اطلاعات مندرج در جدول مشخصات فنی لوله‌های کاروگیت 600 میلیمتر رجوع نمود.

نوع لوله و اندازه اسمی

لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر
اندازه قطر خارجی (در مقاومت های مکانیکی مختلف)

681 میلیمتر تا 708 میلیمتر

قطر دهانه لوله به اینچ

24 اینچ

قابلیت تولید در مقاومت مکانیکی 8 KN/M3

دارد

قابلیت تولید در مقاومت مکانیکی 16 KN/M3

دارد

قابلیت تولید در مقاومت مکانیکی 31.5 KN/M3

دارد
قابلیت تولید در مقاومت مکانیکی 64 KN/M3

دارد

وضعیت اتصالات چسبیده در هنگام تولید

غالباَ با کوپلر (تولید بدون کوپلر سفارشی)
طول شاخه‌های تولیدی لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب 600

6 و 12 متر

(بخصوص شاخه های 6 متری)

مقاومت حلقوی کوتاه مدت

SN8
مقاومت حلقوی بلند مدت

31.5  BAR

نشانه‌گذاری

پیروی از استانداردهای داخلی و بین المللی
ضخامت لبه‌های جداره داخلی

40.5 میلیمتر از هر سمت

قطر داخلی

2000 ± 5 میلیمتر
ارتفاع پروفیل لوله 600 میلیمتر (24 اینچ)

17 میلیمتر

قابلید تولید مسلح با ورقه های آهنی

دارد (لوله های SPR)
وزن تولید (با کوپلر) در مقاومت مکانیکی 16 KN/M3

18.4 کیلوگرم

وزن تولید (با کوپلر) در مقاومت مکانیکی 31.5 KN/M3

23.575 کیلوگرم
وزن تولید (با کوپلر) در مقاومت مکانیکی 64  KN/M3

41.4 کیلوگرم

نوع تولید

کاروگیت معمولی ؛ و اسپیرال (موارد محدود)
بهترین روش اتصال

کوپلر و واشر سرخود – کوپلر موفه دار– جوش الکتروفیوژنی (مواقع خاص)

وزن لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر

وزن لوله‌ی کاروگیت 600 میلیمتر و دیگر سایزها، از چند جهت قابل اهمیت است.

 1. اول آنکه کارفرمایان با اطلاع از وزن، طول شاخه و سایز دهانه، نسبت به انتخاب بهترین شیوه‌ی حمل و نقل این محصولات اقدام میکنند.
 2. دوم آنکه با آگاهی از وزن لوله‌های فاضلابی، میتوان به محاسبه قیمت لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر اقدام نمود.
 3. وزن این تجهیزات، بایستی در یک بازه‌ی تعریف شده، قرار داشته باشد. چنانچه لوله‌ها بیش از حد سبک باشند، احتمال ترکیب سازی عناصر گرانولی و مواد بازیافتی بی‌کیفیت در آن وجود دارد!

خرید لوله کاروگیت 600

بطورکلی وزن لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی 600 میلیمتر به شرح زیر می‌باشد:

 • لوله‌های کاروگیتی 24 اینچ (سایز 600) همراه با کوپلر با مقاومت مکانیکی 16 کیلونیوتن بر متر مکعب: 18.4 کیلوگرم.
 • لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلاب 24اینچ با مقاومت مکانیکی 31.5 کیلونیوتن بر مترمکعب (همراه با کوپلر): 32.575 کیلوگرم.
 • وزن لوله‌های کاروگیتی 24 اینچ با مقاومت مکانیکی 64 کیلونیوتن بر متر مکعب (به همراه کوپلر): 41.4 کیلوگرم.

مهمترین ویژگیهای فنی لوله کاروگیت 24 اینچ (600 میلیمتر)

انواع لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی، دارای مزایای بیشمار و گسترده‌ای هستند. مزایایی که موجب شده تا این پایپ ها در هر پروژه‌ای، جای ثابتی برای خودشان داشته باشند. بطورکلی اصلی ترین مزایای این لوله‌ها را میتوان در دو بخش «فنی – کاربردی» و «بهینه سازی اقتصادی»، تقسیم بندی نمود:

 • مزایای فنی – کاربردی:
 • قابلیت جوشکاری و هماهنگی با انواع اتصالات پلی اتیلنی لوله‌های اسپیرال کاروگیت. (لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر (24 اینچ) عمدتاَ به صورت کاروگیتی معمولی و همراه با کوپلر تولید میشود. اما بنا به نیاز، امکان تولید این تجهیزات در مدلهای اسپیرال کاروگیتی نیز وجود دارد).
 • امکان ساخت در انواع سایزها
 • تحمل عالی فشارهای خارجی در شرایط عملیاتی مختلف
 • انتقال عالی جریانات فاضلابی و بدون وجود سطوح متخلخل. (صاف بودن سطح داخلی این لوله‌ها موجب عبور بسیار آسان توده‌های گل، جامدات و آشغالهای ترکیبی میشود.
 • مقاومت چشمگیر سایشی، ضربه ای، مقابله با نیروهای جانبی و…
 • عدم ظاهر شدن ترک و یا پوسیدگی در آنها
 • مقابله‌ی بسیار عالی در برابر عناصر و سیالات اسیدی، قلیایی، بازی و شیمیایی. (البته پلی اتیلن در برابر اسیدهای خطرناک با غلظت بسیار بالا، به مرور دچار تجزیه میشود. اما این عناصر هیچگاه بصورت عمده در فاضلابها وجود ندارند.)
 • عملکرد قابل قبول در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید
 • مزایای اقتصادی:
 • قیمت بسیار عالی
 • طول عمر بالای محصول. (بین 60 تا حتی بیش از 100 سال)
 • امکان بازیافت عالی
 • امکان انتقال لوله‌ها به سایر محیط های قابل استفاده. (یعنی پس از پایان کار پروژه‌های موقت، لوله‌ها را از جای کنده و به پروژه‌ی دیگری حمل نمایید. خرید لوله کاروگیت 600 میلیمتر، ممکن است بمنظور نصب سطحی و یا نصب عمقی (کم‌عمق) انجام گرفته باشد).
 • حمل و نقل کم هزینه؛ بدلیل سبکی وزن.
 • نصب بسیار آسان و کاملاَ مقرون بصرفه.

قیمت لوله کاروگیت 600 میلیمتر

قیمت لوله کاروگیت 600 میلیمتر

جهت تعیین قیمت لوله‌ پلی اتیلن دوجداره فاضلابی (در سایزهای دهانه مختلف)، بایستی به عوامل و فاکتورهای متعددی توجه داشت. برخی از مهمترین فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت لوله‌ کاروگیت 600 میلیمتر، به شرح ذیل خواهد بود:

اولویت اول:

 • مقاومت مکانیکی: به هر میزان که مقاومت مکانیکی لوله افزایش یابد، امکان استفاده از این تجهیزات در کاربریهای مختلف و با حساسیت بیشتر، فراهم‌تر میشود. همچنین از سوی دیگر، سازندگان برای افزایش مقاومت مکانیکی لوله‌ها، بایستی از مواد اولیه بیشتری استفاده کنند. لذا وزن نهایی محصول نیز زیادتر میشود؛ و بدینگونه با افزایش مقاومت مکانیکی، قیمت لوله پلی اتیلن دوجداره 600 میلیمتر افزایش می‌یابد.
 • سایز دهانه: دیگر عامل مهم در بحث قیمتگذاری این محصولات است. مسلماَ با افزایش سایز و قطر دهانه، هزینه ساخت و فروش نیز بیشتر خواهد شد.
 • وزن: افزایش وزن محصول، تأثیر کاملاَ مستقیمی بر افزایش چشمگیر قیمت دارد. به همین دلیل توصیه میشود به سراغ خرید لوله‌های ساخته‌شده از گرید مواد اولیه pe100 بروید.
 • خلوص: فراموش نکنید که مواد اولیه بکاررفته در فرآیند ساخت، بایستی حتماَ از پلی اتیلن خالص باشد. استفاده از مواد بازیافتی و گرانول، به‌هیچ عنوان قابل قبول نبوده و لطمه‌ی شدیدی به کیفیت محصول میزند.

بطورکلی میتوان در بحث قیمتگذاری این محصولات گفت که:

بسته به وزن، نوع گرید و مقاومت مکانیکی، قیمت لوله کاروگیت شرکت پایپ ایران از 820.000 تومان شروع؛ و تا قیمت 1.923.000 تومان ادامه خواهد داشت.

پارامترهای اولویت دوم قیمتگذاری:

 • طول هر شاخه (3، 6 یا 12 متری)
 • استفاده از نوع مواد اولیه مختلف؛ pe100 یا pe80. (لازم به ذکر است که استفاده از گریدهای pe63 کاملاَ غیرمجاز و از رده خارج می باشد)
 • حجم محصول نهایی.
 • نوع کاربری پایپ و میزان تحمل خاک و بارهای ترافیکی توسط آنها
 • میزان تحمل فشار داخلی. (بر اساس bar)

موارد کاربرد لوله کاروگیت 600 میلیمتر

لوله فاضلابی قطر 600

برخلاف انواع لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی سایزهای 500 و 700 میلیمتر (بخصوص سایز 700)، موارد کاربرد لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر (24 اینچ) بسیار گسترده است. علاوه بر محاسبات راحت، امکان تولید این سایز از پایپ‌ها در مقاومتهای مکانیکی مختلف، موجب محبوبیت هرچه بیشتر لوله های 24 اینچ شده است. از مهمترین ویژگیهای کاربردی لوله آکاردئونی فاضلاب 600 میلیمتر میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. انتقال آب های سطحی؛ به مجاری انتقال پساب و آبهای سرگردان
 2. جمع آوری و هدایت جریانات فاضلابی به سوی ایستگاه های بزرگ تصفیه شهری
 3. طراح و ساخت منهول پلی اتیلن
 4. ساخت محفظه های شوتینگ زباله در آپارتمان های مسکونی و بیمارستان ها
 5. طراحی و تولید مخازن اولیه و ثانویه سیستم سپتیک تانک پلی اتیلن
 6. تولید هندهول‌ها با لوله کاروگیت 600 میلیمتر
 7. انتقال زیرسطحی آب از زیر و کناره های کانیوهای شهری
 8. انتقال ثقلی آب رودخانه به اراضی کشاورزی و…
 9. انتقال فاضلابهای با دبی متوسط خطوط مختلف تولیدی
 10. هدایت آب با حجم و دبی متوسط. (خطوط اصلی روستایی و خطوط فرعی شهری)
 11. شبکه های پمپاژ و انتقال سیال بدون فشار (ثقلی)

تولید سپتیک تانک بوسیله لوله کاروگیت 600 میلیمتر

سپتیک تانک پلی اتیلن از مهمترین تجهیزات پیش تصفیه جریانات فاضلابی محسوب میشود. ساخت این دستگاه‌ها عمدتاَ به صورت 2 مخزنه صورت می پذیرد. باتوجه به مزایای ویژه‌ی پلی اتیلن، از لوله کاروگیت 600 میلیمتر بمنظور تولید مخازن سپتیک (گندانبار) استفاده میشود.

معمولاَ انباره‌ی اول، «دو سوم» از حجم کل سپتیک تانک پلی اتیلن را در بر می‌گیرد. «یـک سوم» باقیمانده دستگاه نیز مربوط به انباره‌ی دوم است. فاضلاب ورودی به گندانبار با کاهش تلاطم و سرعت جریان، به سه لایه‌ی:

 • چربی‌ها و روغنی های شناور در سطح بالایی
 • پساب نسبتاَ شفاف در لایه‌ی وسطی
 • و گل و لای و ذرات سنگین جامد در لایه‌ی پایینی (ته نشین‌شده)،

تقسیم میشود. سپس پساب فاضلابی به انباره‌ی دوم انتقال می‌یابد و نهایتاَ به چاه های جذبی فاضلابی هدایت می‌شود. بایستی بدانید که گل و لای موجود در مخازن تولیدشده توسط لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر (لوله پلی اتیلن دوجداره سایز 24 اینچ)، محل رشد و زیست باکتریهای بی‌هوازی می باشد. باکتریهایی که مهمترین عامل برای تجزیه‌ی گل و لای و ذرات جامد فاضلاب بشمار می‌روند. عمدتاَ لوله‌های کاروگیتی سایز 600 میلیمتر (24 اینچ) برای سپتیک تانکهای با ظرفیت متوسط خریداری میشوند.

سایز لوله دوجداره مناسب برای تولید هندهول

خطوط زیرزمینی فاضلابها همواره نیاز به دسترسیهایی برای بازرسی و تعمیرات احتمالی دارند. بمنظور حضور فیزیکی تعمیرکاران در خطوط فاضلاب، کانالهای عمودی منهول پلی اتیلن در نظر گرفته می‌شود. اما در برخی از نقاط کور نیز، نیازی به حضور فیزیکی بازرس نمی‌باشد. بنابراین ساخت هندهول در دستور کار قرار میگیرد تا بازرسان تنها سر و دست خود را وارد محفظه‌ی عمودی هندهول کنند.

سایز مناسب برای دهانه هندهول، غالباَ بین 400 تا 600 میلیمتر در نظر گرفته می‌شود. انواع لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر بمنظور ساخت هندهول (هندهولهایی با ماکزیمم دهانه) کاربرد گسترده‌ای دارند. گرچه گاهاَ هندهول‌ها با دهانه‌های 850 میلیمتری نیز در خطوط انتقالی با دبی بیشتر، تولید و نصب میشوند.

طراحی شوتینگ زباله با لوله پلی اتیلن دوجداره 600 میلیمتر

طبق استانداردها بایستی برای ساخت شوتینگ زباله از لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر تا 400 میلیمتر استفاده نمود. بسته به تعداد واحد، در کمترین حالت ممکن میتوان لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی 400 و در حالت ماکزیمم، لوله‌های با قطر دهانه 600 میلیمتر را بکار گرفت. اما مهمترین کاربرد شوتینگ زباله کجاست؟

 • مجتمع‌های مسکونی:

آپارتمان ها یا برجهای مسکونی بلندمرتبه، همواره نیاز به سیستم سریع و تمیزی برای انتقال زباله‌ها دارند. به‌همین منظور باکسهایی سراسری در تمامی طبقات این برجها پیش بینی میگردد. شیوه‌ی کار بدین صورت است که ساکنان هر طبقه برای انتقال زباله‌های خود، فقط کافیست پلاستیک‌های حاوی ضایعات را به درون این کانال و محفظه‌ی عمودی بیندازند. بنابراین بدون آلوده شدن راهروها و آسانسور، به سرعت کیسه‌های زباله به فضای دپوی پایین ساختمان منتقل می‌گردد. همچنین از انتشار بوی بد و اتلاف وقت و انرژی ساکنان نیز جلوگیری میشود.

 • بیمارستان‌ها:

واحدهای بستری ICU، CCU و جراحی بیمارستانهای بزرگ و چندطبقه، عمدتاَ در طبقات بالای بیمارستان جانمایی می شوند. بنابراین به کانالهای شوتینگ زباله برای پرتاب لوازم کثیف و عفونی‌شده، نیاز دارند. فضاهای بیمارستانی نیز عمدتاَ از لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر برای اجرای باکس شوتینگ زباله استفاده میکنند. انتقال زباله‌های عفونی و میکروبی بصورت دستی، میتواند سلامت کل مراجعه کنندگان و کارکنان بیمارستان را تهدید کند!

 • دامداری‌ها و واحدهای صنعتی:

بسیاری از دامداری‌های صنعتی چند طبقه، با استفاده از شوتینگ زباله به جمع آوری و انتقال ضایعات می‌پردازند. در این واحدها نیز بسته به ظرفیت و میزان کارکرد، میتوان از لوله پلی اتیلن دوجداره 400 تا 600 میلیمتر استفاده نمود.

نکته: حتماَ محفظه شوتینگ زباله را در نقشه‌ی اجرایی ساختمان و در درون بنا پیش بینی کنید. وگرنه مجبورید باکس شوتینگ زباله را به صورت روکار قرار دهید. (عملاَ آسیب بصری زیادی به نمای ساختمان وارد میشود!)

حمل و نقل لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب 600 میلیمتر

در بحث جابجایی و حمل و نقل لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر، باید به 2 موضوع توجه داشت:

 • ظرفیت حمل و نقل
 • و چگونگی جابجایی
 1. ظرفیت حمل و نقل: هر ترانزیت میتواند 24 شاخه 6 متری یا همان 12 شاخه 12 متری را حمل کند. به‌عبارت دقیق‌تر با ترانزیت ها، تا 144 متر لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر را میتوان جابجا کرد. همچنین ماشینهای سنگین جفت میتوانند 11 شاخه 6 متری (ظرفیت کلی 66 متر) را حمل کنند. نهایتاَ نوبت به بررسی ظرفیت جابجایی لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی 600 میلیمتر توسط خاورها میرسد. خاورها قادر به حمل 9 شاخه به طول 6 متر هستند. یعنی مجموعاَ 54 متر لوله کاروگیتی.
 2. چگونگی جابجایی: امکان جابجایی لوله‌های تا سایز 400 میلیمتر با دست (حضور دو کارگر) وجود دارد. اما لوله‌های کاروگیتی بزرگتر از سایز 400 را باید با استفاده از جرثقیلها، در ترانشه و یا بر روی نقطه‌ی سطحی موردنظر قرار داد. لوله‌ها در پروسه‌ی قرارگیری با جرثقیل، به هیچ عنوان نباید کج شده و آسیب ببینند. درواقع دلیل اصلی صاف نگهداشتن لوله‌ها با تسمه، عدم خراشیده شدن یک سمت از پایپ (هنگام نزدیک شدن به سطح گودال یا زمین) است.

اتصال لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر

نحوه اتصال لوله پلی اتیلن فاضلابی 24 اینچ

غالباَ اتصال لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر، به شیوه‌ی «کوپلر و واشر» صورت می‌پذیرد. این شیوه از 3 جهت برای کارفرمایان دارای اهمیت است:

 • هزینه اجرایی این شیوه بسیار پایین است.
 • نصب بسیار راحتی دارند.
 • همچنین کیفیت آب بندی بسیار بالایی را ارائه میدهند. (البته برای لوله های با سایز متوسط و دبی آب متوسط)

معمولاَ لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلاب سایز 600 میلیمتر، به همراه کوپلر تولید میگردد. از همین رو به آنها اتصالات سرخود نیز گفته میشود. شیوه نصب سطحی یا نصب عمقی (دفنی) از مهمترین مسائل تأثیرگذار بر انتخاب نوع اتصال بشمار میرود.

تفاوت سایز لوله کاروگیت 600 میلیمتر و لوله‌های تکجداره

لوله کاروگیت سایز 600 میلیمتر دارای قطر دهانه 24 اینچ (600 میلی‌متر) است. همچنین قطر خارجی این لوله‌ها با توجه به مقاومت مکانیکی، کمتر یا بیشتر و قطرگیری خارجی آنها بین 681 تا 708 میلیمتر متغیر می‌باشد. جالب اینجاست که در هنگام استفاده از لوله‌های تکجداره، ملاک انتخاب قطر خارجی آنها است. یعنی کاملاَ بالعکس!

خرید لوله کاروگیت 600 میلیمتر از تولید کننده

گروه صنعتی پایپ ایران همواره در سالیان اخیر، در زمره‌ی برترین شرکتهای تولید کننده لوله صنعتی در تمامی خاورمیانه جای داشته است. در کنار تولید انواع لوله، تجهیزات صنعتی مختلفی نیز در زمینه‌ی پالایش فاضلاب و دسترسی بازدیدی از خطوط انتقال سیال، توسط این مجموعه تولید میگردد. شرکت پایپ ایران با تکیه بر توان مهندسین بومی خود و با تجهیز خطوط تولید خود به انواع دستگاه های پیشرفته تمام مکانیزه و آزمایشگاه‌های حرفه ای تست محصول، به تولید انواع تجهیزات صنعتی زیر می پردازد:

 • انواع پایپ فولادی و استیل
 • پایپ های پوش فیت، پی وی سی و پنج لایه
 • خرید لوله‌ کاروگیت 600 میلیمتر
 • خرید لوله پلی اتیلن
 • لوله پلیکا
 • پایپ سبز
 • لوله‌های مانیسمان
 • لوله‌های زهکشی
 • اتصالات پلی اتیلنی
 • انواع مخزن نگهداری سیالات شیمیایی. (مخزن اسید، تانکرهای حمل و ذخیره سازی سیالات شیمیایی و قلیایی، مخازن پلی اتیلن و پلی پروپیلنی، تانکر گالوانیزه‌ای)
 • سپتیک تانک (مخازن سپتیک)
 • مخازن ذخیره آب فایبرگلاس. (GRP و FRP)
 • ژئوممبران
 • چربی گیر پلی اتیلن
 • نوار تیپ
 • دریچه منهول کامپوزیتی
 • شوتینگ زباله
 • منهول پلی اتیلن و پیش ساخته بتنی
 • ژئو تکستایل
 • عایق الاستومتری
 • و…

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت خرید لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی 24 اینچ (لوله کاروگیت) 600 میلیمتر، از طریق شماره های زیر با کارشناسان مجرب مجموعه پایپ ایران ارتباط برقرار نمایید.

ضمانت کیفی انواع لوله آکاردئونی فاضلاب 24 اینچ

لازم به ذکر است که تمامی محصولات این مجموعه، مطابق با اصول کیفی و تولید بین المللی ساخته میشود. فروش بی واسطه‌ی محصولات از سوی پایپ ایران، این امکان را فراهم میسازد تا با بهترین قیمت ممکن، به دریافت قیمت خرید لوله کاروگیت 600 میلیمتر اقدام نمایید. همچنین به راحتی خدمات پس از فروش و ضمانت نامه معتبر کیفیت دریافت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 38 میانگین: 4.8]