لوله پی وی سی pvc

انواع لوله کشی پلاستیکی متعددی وجود دارد که در لوله کشی های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند، اما PVC به استاندارد صنعتی برای لوله های تخلیه و خطوط دریچه تبدیل شده است. لوله های پی وی سی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند زیرا برش و جابجایی آن ها بسیار آسان است و به دلیل این که بسیار ارزان تر از گزینه های دیگر است. در خانه های قدیمی، لوله های اصلی تخلیه و منافذ اغلب از چدن ساخته می شدند، یک ماده گران قیمت و بسیار دشوار برای کار با آن. به همین دلیل، ارتقاء سیستم های تخلیه لوله های قدیمی تقریباً همیشه از لوله PVC ساخته شده اند.

PVC مخفف پلی وینیل کلرید، پلاستیک مصنوعی است که از پایداری عالی و تحمل استرس برخوردار است. همچنین برای تخلیه لوله ها، آن را نیز برای لوله های آبرسانی تصویب کرده و بنابراین اغلب در سیستم های آبیاری در فضای باز یافت می شود. گرچه تحمل درجه حرارت بالا را ندارد و به همین دلیل برای سیستم های آبرسانی داخلی استفاده نمی شود.

فرآیند تعبیه PVC در کنار هم، باعث می شود تا مواد قدیمی تر مورد استفاده در اتصالات لوله آسان تر شود. لوله ها را می توان با یک اره معمولی برش داد و انواع مختلفی از اتحادیه های راحت، سه پایه و سایر لوازم جانبی برای مونتاژ سیستم در دسترس است.

لوله و اتصالات در کنار هم با یک “چسب” سیمان حلال نگه داشته می شوند که در واقع لایه بالایی پلاستیک را هم در لوله و هم اتصالات “ذوب می کند” به طوری که آن ها برای ادغام تشکیل می شوند و اتصالات محکم از آب و هوا ایجاد می کنند.

PVC در حال حاضر در طیف گسترده ای از برنامه های لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد، همه به رفع نیازهای زیرساخت های مدرن کمک می کنند.

ماهیت PVC را درک کنید :

PVC که در واقع مخفف پلی وینیل کلرید است، یک پلیمر پلاستیک مصنوعی است. PVC به دو شکل متفاوت، سفت و انعطاف پذیر در دسترس است. PVC انعطاف پذیر در بسیاری از کاربرد های پلاستیکی استفاده می شود، اما لوله کشی PVC از شکل سفت و سخت PVC ساخته شده است. این ماده در برابر استرس ناشی از فشار مستقیم، تغییر دما و سایر عناصر موثر در لوله های ساخته شده با مواد دیگر، بسیار بادوام و مقاوم است.

تاریخچه لوله پی وی سی :

یکی از متنوع ترین پلاستیک ها در جهان به عنوان یک حادثه در آزمایشگاه دانشمندان حدود ۸۰ سال پیش آغاز شد. پلی وینیل کلرید (PVC) اولین بار در سال ۱۸۷۲ توسط یک شیمیدان آلمانی ایجاد شد، اما تا سال ۱۹۱۳ هرگز ثبت اختراع نشد. تا سال ۱۹۲۶ بود که والدو لونسبوری سمون، که هنگام کار به عنوان محقق برای BF گودریش، به دنبال یک چسب مصنوعی بود، PVC  پلاستیکی (وینیل) را اختراع کرد. به زودی پس از کشف وی، محصولات مبتنی بر پی وی سی مانند سیم عایق بندی شده، کت بارانی و پرده های دوش وارد بازار شدند. با استفاده بیشتر از وینیل، صنعت روش های بیشتری برای تولید و پردازش پلاستیک جدید ایجاد کرد.

گیاهان تولید PVC در طول دهه ۱۹۳۰ شروع به رشد کردند تا تقاضا را برآورده کنند. تنها یک دهه پس از تصور آن، وینیل به دنبال انواع کاربرد های صنعتی بود. پس از جنگ جهانی دوم، تولید کنندگان وینیل به سرعت هنگامی که اخبار مربوط به تطبیق پذیری و ویژگی های شعله ور وینیل منتشر شد، بازار های جدیدی را برای پلاستیک با دوام پیدا کردند.

پنج شرکت در اواسط قرن، PVC را تولید می کردند، و استفاده های نوآورانه همچنان در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ کشف شد. از لاتکس مبتنی بر وینیل بر روی چکمه ها، روکش های پارچه ای و سازه های بادی استفاده شد و روش هایی برای افزایش دوام وینیل تصفیه شده و باعث باز شدن درب برنامه های کاربردی در معاملات ساختمان شد.

لوله پی وی سی در ساخت و ساز :

محصولات وینیل به مواد مهمی در صنعت ساخت و ساز تبدیل شده اند. مقاومت آن در برابر خوردگی و مواد شیمیایی، PVC را برای کاربرد های ساختمانی، به ویژه برای انتقال آب به هزاران خانه و مشاغل، ایده آل می کند. در واقع، لوله کشی بزرگ ترین کاربرد واحد برای PVC را تشکیل می دهد که بیش از ۴۰ درصد از کل تولید PVC را تشکیل می دهد.

برنامه های کاربردی آب :

سیستم های لوله کشی PVC در مناطق مختلف برای حمل و نقل آب استفاده می شود، از انتقال آب آشامیدنی به منظور حذف فاضلاب یا مواد زاید گرفته تا تخلیه آب از زمین یا سقف.

آب آشامیدنی :

لوله و اتصالات توزیع آب تحت فشار، کاربرد اصلی توزیع آب آشامیدنی است. قطرها از اندازه متوسط (عموماً بین ۷۵ و ۲۵۰ میلی متر) هستند. مشخصه اصلی این لوله ها مقاومت طولانی مدت در برابر فشار است (مطابق با ISO 9080 ارزیابی می شود.

لوله های آبیاری دارای خصوصیات هندسی و مکانیکی مشابه هستند.

خاک و ضایعات :

لوله ها و اتصالات برای تخلیه فاضلاب بدون فشار در داخل ساختمان ها (عموماً عمودی). اینها معمولاً با قطر متوسط ​​(<160 میلی متر) است. آن ها می توانند از PVC فشرده ساخته شده یا دارای دیوارهای ساختاری (هسته فوم) باشند.

فاضلاب و زهکشی زیر زمینی :

لوله ها و اتصالات برای جمع آوری و تخلیه فاضلاب بدون فشار و در نظر گرفته شده برای دفن در سطح زمین (به صورت افقی). اینها معمولاً با قطر بزرگ (۱۶۰ میلی متر و حداکثر ۶۳۰ میلی متر) هستند. آن ها می توانند از PVC فشرده ساخته شده یا دارای دیوار های ساختاری (هسته فوم یا دیوار دوقلوی با یک لایه راه راه) باشند.

لوله پی وی سی فاضلاب زیر زمینی :

آب باران :

محصولات آب باراني زير زميني مانند آبشخور ها و آبشار ها در طيف وسيعي از قطرها (۵۰ – ۱۶۰ ميلي متر) در دسترس است تا هم براي مصارف داخلي و هم در صنعت مناسب باشد. هر دو روده و لوله فرعی برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند.

لوله های تخلیه آب باران دفن شده دارای مشخصات مکانیکی مشابه لوله های فاضلاب هستند اما بیشتر مربوط به مدیریت طوفان (قطرهای بزرگ) هستند.

گرم و سرد :

لوله ها و اتصالات پلی وینیل کلرید کلرید (C-PVC) ممکن است برای توزیع آب گرم و سرد و تاسیسات سیستم گرمایش استفاده شود. مشخصه اصلی این لوله ها مقاومت طولانی مدت در برابر فشار آب گرم است.

برنامه های دیگر :

حمل و نقل مایعات با تنها کاربردی که از سیستم های لوله کشی PVC برای آن استفاده می شود، فاصله دارد.

محافظت از کابل :

لوله ها برای محافظت از کابل های برقی عمدتا در داخل ساختمان، لوله ها می توانند به صورت موج دار یا صاف و عموماً با قطر کوچک (<25 میلی متر) استفاده شوند. لوله های بزرگ تر برای محافظت از کابل در زیر زمین (۵۰ تا ۱۰۰ میلی متر) معمولاً از PVC جمع و جور ساخته شده اند.

لوله پی وی سی کابل محافظت :

تقریباً هر کاری با لوله و اتصالات پی وی سی مدرن امکان پذیر است. به دلیل طیف گسترده ای از لوله ها، اتصالات و شیرآلات که در طیف گسترده ای از قطر ها و طرح ها موجود است، می توان تقریباً بدون هیچ محدودیتی اتصالات برقرار کرد و همچنین لوله های مستقیم، خم، شاخه، سه راهی، گیربکس، گیره و براکت وجود دارد. اتصال با استفاده از سیمان فشرده یا حلال آسان است، بنابراین یک سیستم همه کاره و بدون هیچ گونه شکافی که نصب آن ساده و آسان باشد فراهم می کند.

اتصالات لوله PVC ایجاد شده است که می تواند برای ایجاد سیستم های لوله کشی با کارایی بالا نه تنها از اجزای PVC استفاده شود بلکه می تواند با استفاده از مواد مدرن با سیستم های قدیمی قدیمی که از مواد سنتی ساخته شده از مواد سنتی برای به روز رسانی شبکه های لوله ای در عین حفظ سیستم کامل، به راحتی و به راحتی کار می کند.

کاربردهای لوله کشی صنعتی :

سیستم های لوله کشی PVC سال هاست که در کاربرد های صنعتی برای همه چیز از آب خنک کننده فرآیند تا حمل و نقل مواد شیمیایی خطرناک به دلیل مقاومت بالای خوردگی PVC استفاده می شود. محیط سخت در گیاهان شیمیایی و انتقال مواد شیمیایی از نظر ایمنی، فاکتور های اقتصادی و نگهداری متعاقب آن، که PVC قادر به رفع آن است، تقاضای بالایی را در سیستم های لوله کشی ایجاد می کند.

لوله پی وی سی صنعتی :

آب پاش آتش :

سیستم های لوله کشی C-PVC اغلب برای سیستم های آبپاش نصب شده در اماکن عمومی مانند کتابخانه ها، موزه ها و سالن های تئاتر و همچنین در دفاتر، هتل ها و سایر ساختمان های مرتفع استفاده می شود.

این سیستم ها ساخت سبک و آسانی را در این زمینه ارائه می دهند و باعث خراب شدن و مقیاس آن نمی شوند.

اتفاقی که در زیر زمین رخ می دهد :

تغییرات در بافت خاک، دما، رطوبت، اکسیژن، مواد شیمیایی، مواد آلی و باکتری ها در خوردگی و خرابی احتمالی لوله کمک می کند. محیط خاک خود عامل اصلی خرابی لوله های آهن و بتن است. تخمین زده می شود که خوردگی در ایالات متحده ۳۶ میلیارد دلار در سال برای آب و برق هزینه دارد.

شکستن و شکستن خطوط لوله در نهایت می تواند منجر به آلودگی شدید آب و نشت آب شود. بسیاری از شهرها دچار شیوع بیماری ناشی از آب و مشاوره طولانی در مورد “جوشاندن آب” شده اند. تأثیرات حاصل از خطوط لوله نشت شامل غارهای خیابانی، حوضچه ها و حفره ها است. به عنوان مثال، یک لوله منفرد فقط ۳٫۸ لیتر (۱ گالن) آب در دقیقه می تواند برابر با ۱٫۸ میلیون لیتر (۵۰۰،۰۰۰ گالن) آب از دست رفته هر سال باشد. در ایالات متحده، ما در هر سال ۹٫۵ تریلیون لیتر (۲٫۵ تریلیون گالن) آب از دست می دهیم، آب کافی برای تأمین نیازهای آب آشامیدنی هر مرد، زن و کودک روی زمین.

سوخت های زیستی، توسعه سریع یک جامعه باکتریایی آلی، به راحتی در خطوط لوله سیستم آب رخ می دهد. که معمولاً به عنوان بیوفیلم شناخته می شود، این لایه های باکتری به دیواره های داخلی لوله های توزیع آب و یک دیگر متصل می شوند و احتمال ابتلا به بیماری های ناشی از آب را افزایش می دهند. مقامات بهداشتي، غالباً بيوفيلم را عامل آلودگي آب عنوان مي كنند. تقریباً بلافاصله پس از اتصال خود به دیواره های خط لوله، بیوفیلم شروع به ساختن روی خود می کند و لایه ای به لایه اضافه می کند و یک پوشش پلاک مانند را تشکیل می دهد. جامعه باکتریایی مواد مغذی، میکروب ها، کرم ها و ویروس ها را به دام می اندازد تا یک ماده تقریبا غیرقابل نفوذ را تشکیل دهد.

چنین رشدی می تواند خطوط آب را تا حد فشار کافی آب مسدود کند. این مسئله برای خانه ها، مشاغل و حتی آتش نشانان به یک خطر تبدیل می شود. به عنوان مثال، در سال ۱۹۹۶ خانه ای که در آنتاریو کانادا آتش گرفت، کاملاً نابود شد، بخشی از آن به این دلیل که لوله های آبرسانی با بیوفیلم مسدود شده بودند. علاوه بر این، بیوفیلم در کاهش انتقال حرارت، خوردگی بیشتر لوله و کاهش کلر مورد استفاده در حفاظت از آب آشامیدنی از تصفیه خانه به شیر کمک می کند.

مزایای لوله پی وی سی :

دلیل خوبی وجود دارد که چرا بسیاری از صنایع مختلف از لوله های پی وی سی در فرایند ها و پروژه های خود استفاده می کنند. این مواد لوله با وجود این واقعیت که نسبت به بعضی از لوله های سنتی مانند مس یا برنج نسبتاً جدید است، دارای لیست کاملی از مزایای آن نسبت به همتایان مواد است.

حتی در پر کاربرد ترین برنامه ها و محیط ها، لوله پی وی سی بار ها و بار ها خود را به عنوان یکی از با دوام ترین و مطمئن ترین مواد موجود در بازار اثبات می کند. به دلیل دوام، ایمنی و مقرون به صرفه بودن آن، اغلب برای استفاده در توزیع آب، (زهکشی ، زباله و دریچه)، سیستم فاضلاب و آبیاری مشخص می شود.

PVC از ساختاری سبک برخوردار است. وزن عاملی عظیم است که لوله ها به چند دلیل در آن نگران هستند، بنابراین این واقعیت که پی وی سی کمتر متراکم و سنگین است می تواند یک امتیاز بزرگ در برخی صنایع باشد. از آنجا که وزن سبک تر است، لوله ها :

  • حمل و نقل آسان تر و با هزینه کمتری انجام می شود.
  • بخش عمده ای از پروژه را به ساختمان اضافه نمی کند.
  • راحت تر می توان در جای خود مانور داد.

علاوه بر این ، ساختار سبک وزن بدین معنی است که می توان قطعات طولانی لوله را با سهولت توسط یک شخص اداره کرد. البته ، با بخش های لوله ای واقعاً بزرگ ، یک کارگر برای جابجایی مواد به تجهیزات نیاز دارد ، اما در بیشتر مواقع برای جابجایی مواد PVC از نیروی کمتری استفاده می شود تا برای جابجایی مواد سنگین تر.

PVC اجازه می دهد تا بدون شکستگی انعطاف پذیر شود. PVC سفت و سخت است، اما همچنین می تواند تحت فشار خم شود. به عنوان مثال، می توان از قطعه طولانی لوله PVC برای انتقال آب زیر زمینی استفاده کرد. استفاده از PVC در چنین مواردی دارای مزیت است زیرا اگر زمین تغییر کند، لوله به همراه زمین تغییر می کند و لوله پارگی نمی شود. این طبیعت انعطاف پذیر باعث می شود PVC مانند همه چیز از لوله کشی و فاضلاب گرفته تا لوله هایی که برای ساخت سیم کشی برق در زیر سازه های سنگین استفاده می شود ایده آل باشد.

PVC غیر سمی است. هنگامی که از لوله ها برای حمل آب آشامیدنی استفاده می شود، سمیت خطوط لوله کشی همیشه مورد بررسی قرار می گیرد زیرا سموم به راحتی می توانند از مواد لوله عبور کنند. پی وی سی ماده ای غیر سمی است. در حقیقت آزمایش های زیادی انجام شده است تا اطمینان حاصل شود که این لوله ها به اندازه کافی ایمن نیستند تا بتوانند آب مورد استفاده را حمل کنیم.

لوله پی وی سی نسبت به گرما و سرما مقاوم است :

در کاربرد هایی که خطوط لوله در معرض دمای شدید قرار دارند، مقاومت انعطاف پذیر لوله مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از اشکال دیگر لوله نمی توانند در برابر دمای گرم و سرد مانند PVC مقاومت کنند. این ماده درواقع تا حدی مقاوم در برابر شعله است و اثبات اشتعال آن دشوار است، با دمای خود اشتعال ۴۵۰ درجه سانتیگراد.

لوله PVC زنگ نمی زند، مقیاس، گودال یا خوردگی نیست، و هزینه های نگهداری آن پایین است و از آلودگی به آب منتقل شده جلوگیری می کند. این ماده بر طعم و بو بوی آب تأثیر نمی گذارد و همچنین منبع سرب اغلب با لوله های فلزی همراه نیست. برخلاف لوله های فلزی یا سیمانی ، PVC حتی با تهاجمی ترین آب واکنش شیمیایی نمی دهد.

PVC گزینه مقرون به صرفه برای سیستم های لوله کشی است. وزن سبک آن به معنای کاهش هزینه حمل و نقل و همچنین کار با نصب سریع تر، ایمن تر و آسان تر است. این همراه با سهولت مونتاژ سیستم لوله کشی PVC ، به معنای کاهش تجهیزات و نیازهای کاری است. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل در سال ۱۹۹۶ با مقایسه هزینه لوله پی وی سی با سایر لوله کشی های لوله ای نشان داد که هزینه نصب شده از سیستم PVC به ترتیب ۷۳ درصد و ۶۷ درصد هزینه سیستم چدن و ​​مس است.

لوله PVC همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر است که اغلب بدون شکستن خم می شود و این امکان را برای تحمل اثرات یا حرکات زمین فراهم می آورد. PVC هنگامی که به درستی طراحی و نصب شود، طول عمر آن بیش از ۱۰۰ سال تخمین زده می شود، که قدرت کمی دارد و یا از دست نمی رود.

لوله PVC ذاتاً در برابر خوردگی لوله های داخلی و خارجی زیر زمینی مصون است. مواد شیمیایی که معمولاً در فاضلاب بهداشتی تولید می شوند، هیچ تاثیری بر روی مواد ندارند. سطح داخلی صاف لوله PVC ، همراه با تصفیه آب، مقاومت بسیار خوبی در برابر بیوفیلم خورنده ایجاد می کند. لوله PVC در اثر حملات باکتری ها یا میکروارگانیسم های دیگر رو به زوال و خراب نمی شود و به عنوان یک ماده مغذی برای رشد باکتری ها مفید نخواهد بود.

شورای شیمی کلر (CCC) پیش بینی می کند که استفاده از لوله پی وی سی گسترش یافته و حذف مواد دیگر پتانسیل کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری سالانه را در برخی موارد ۹۳٪ یا بیشتر کاهش دهد. پس انداز بالقوه در صدها میلیون دلار در سال است و از آنجا که آب از طریق لوله کشی پی وی سی راحت تر از سایر مواد جریان می یابد، شرکت های آب و مالیات دهندگان در هزینه های پمپاژ صرفه جویی می کنند.

کم بودن هزینه، قابلیت کارایی و عملکرد وینیل باعث می شود تا ده ها صنعت از جمله مراقبت های بهداشتی، ارتباطات، هوافضا، خودرو، خرده فروشی، پارچه و ساخت و ساز تبدیل به ماده مورد نظر شود. سفت و محکم به عنوان لوله یا پلاستیک مانند پلاستیک، وینیل ماده برجسته قرن بیست و یکم است.

انرژی و محیط زیست پی وی سی :

بیش از ۵۰ درصد وینیل از نمک، یکی از منابع بسیار زیاد روی زمین حاصل می شود. در همین حال، پیشرفت در فرمولاسیون باعث شده محصولات امروزی بسیار با دوام باشند، به این معنی که در مواد جایگزین صرفه جویی می شوند و به طول عمر مفید آن ها نیاز به نگهداری کمتری دارند. محصولات ساختمانی وینیل مانند سایدینگ و شمشیر بازی، که نیازی به رنگ، لکه یا پاک کننده های خشن ندارند، می توانند به طور منظم محصولات چوبی را که به این روش های درمانی احتیاج دارند جایگزین کنند. بام وینیل نیاز به آسفالت، تار و سایر مصالح به کار رفته در سقف های داخلی را بر طرف می کند و همچنین بدون هزینه های اضافی منابع به راحتی نگهداری می شود. این مواد نسبت به سایر مصالح ساختمانی نسبت به حمل و نقل سبک تر هستند و باعث کاهش میزان سوخت و سایر منابع مورد نیاز برای حمل و نقل می شوند.

کاهش بارهای گرمایشی / خنک کننده :

غشاء بام وینیل معمولاً از نظر رنگی روشن است، بنابراین به عنوان سطوح سقف “بازتابنده” شناخته می شوند. آن ها به سازه ها کمک می کنند تا خنک بمانند و مصرف انرژی را برای تهویه هوا در هوای گرم کاهش دهند.

در های وینیل انرژی مصرف می کنند. به عنوان مثال، محفظه هایی در قاب ویندوز وینیل در برابر انتقال حرارت مقاومت می کنند. قاب ها و گوشه های ارسی برای استحکام و محافظت بسیار زیاد در برابر نفوذ هوا و آب توسط همجوشی جوش داده می شوند. بسیاری از پنجره های وینیل و درب های شیشه ای معیارهای را رعایت می کنند.

روش اندازه گیری لوله پی وی سی :

هنگام اندازه گیری برای لوله های PVC ، همیشه از قسمت پایین توپی در هر یک از اتصالات مجاور اندازه بگیرید. این امر باعث می شود لوله در قسمت زیرین قرار بگیرد، و به حداکثر رساندن سطحی که با هم سیمان می شوند تا مهر و موم شود.

لوله PVC جهت برش را با استفاده از نشانگر دائمی اندازه گیری و علامت گذاری کنید.

لوله PVC تقریباً با هر اره قابل برش است. گزینه های محبوب اره موتر (اره برقی) ، اره متقابل (اره) یا برقی است. حتماً برش را تا حد امکان صاف کنید تا از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین ابزارهای برش پی وی سی دستی، قابل استفاده وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

برش لوله باعث می شود تا پلاستیک انتهای لوله باقی بماند. برای اطمینان از تمیز کردن سطوح جفت گیری بین لوله و اتصالات، مراقب باشید تا این موارد را از بین ببرید.


021-66483199
09128405915